Mancini: To já vybudoval City!

Mancini: To já vybudoval City!

Současný kouč tureckého Galatasaraye Istanbul Roberto Mancini s potěšením hledí na úspěchy Manchesteru City v této sezoně, v níž patří klubu druhá příčka v lize za vedoucím Arsenalem. Zároveň mají jeho bývalý svěřenci suverénně nejlepší útok v soutěži, když především v domácím prostředí drtí jednoho soupeře za druhým.

Mancini strávil na Etihad Stadium čtyři roky a s týmem vybojoval mistrovský titul v roce 2012 a o rok dříve triumfoval v FA Cupu. V květnu 2013 byl však kvůli špatným výsledkům vyhozen a místo něho usedl na trenérskou lavičku Manuel Pellegrini.

„Jsem rád, když vidím, že se týmu daří, a že je jeden z nejlepších v celé Anglii. Ovšem je to hlavně moje zásluha, to já ten tým vybudoval. Stačí se podívat na jména nejlepších střelců. Agüero, Džeko, Touré, Silva či Nasri. Všechny tyto vynikající fotbalisty jsem do Manchesteru přivedl já,“ řekl Mancini.

Trošku však pozapomněl na nejlepšího letošního střelce City Alvara Negreda, kterého spolu s Navasem, Fernandinhem a Jovetičem přivedl současný kouč Pellegrini.

Podle Manciniho si jeho nástupce vede velmi dobře, zároveň si však posteskl, že nechybělo mnoho a na lavičce City mohl stále sedět. „Titul v loňské sezoně jsme nevyhráli proto, že Robin van Persie dal přednost United. On je tím hráčem, který dělá z výborného týmu vynikající,“ dodal.

Přestupová politika Arsenalu, Chelsea a City v číslech