Kdo je favoritem Tipsport ligy? Není to nikdo z "S", ale z Prahy je

Fotbalisté Dukly jsou hlavními favority Final Four zimní Tipsport ligy, které se uskuteční v pátek a v sobotu v Berouně. Dukla dominovala všem třem zápasům v základní skupině, nyní se ji pokusí v semifinále zastavit v pražském derby Bohemians 1905. Druhé semifinále sehrají Baník Ostrava a Jihlava.

Kdo je favoritem Tipsport ligy? Není to nikdo z "S", ale z Prahy je
Dukla patřila k velkým favoritům již před startem turnaje a jako jediná dokázala předpoklady naplnit. Zatímco Liberec a obhájce prvenství Slavia do zápasů nasazovaly juniory a výsledkově se jim nedařilo, Dukla soupeře jasně přehrávala. Slavii porazila 4:0, Žižkov 4:2 a Táborsko 5:2.

8 zajímavých tváří a reprezentačních kandidátů pro Vrbu

Nyní si obrana Dukly bude muset poradit s útokem Bohemians, ve kterém září její bývalý hráč Ivan Lietava. Slovenský kanonýr se zatím trefil v každém přípravném utkaní. Ve velmi dobrém světle se jeví i litevský ofenzivní hráč Mantas Kuklys.

Bohemians, kteří patří k nejčastějším účastníkům Tipsport ligy, soutěž vyhráli už v roce 1998. Trofej pro vítěze má už také Jihlava, která slavila předloni. Baník a Dukla útočí na premiérové prvenství.

Fenin by se mohl nastartovat ve Znojmě. Má ale i jiné nabídky

Jihlava je aktuálně nejúspěšnějším týmem turnaje, do semifinále se dostala potřetí za sebou. Před rokem ji do finále nepustila Olomouc. Trenér Petr Rada nepřikládá případnému postupu do finále velký význam.

"Nevím, jak hráči, ale z mého pohledu je před námi jen další ze série kvalitních prověrek. Důležitější pro nás je kvalitní příprava na ligovou soutěž a fakt, aby se žádný hráč nezranil. Z toho mám trochu obavy, neboť umělá tráva v Berouně nepatří k nejlepším," řekl Rada.

Semifinále mezi Duklou a Bohemians se hraje v pátek od 12:00, druhé semifinále začne ve 14:30 v přímém přenosu ČT Sport. Živě se bude vysílat i sobotní finále od 14:00.

Duel o třetí místo se nehraje, ovšem týmy se domluvily, že poražení semifinalisté si zahrají přátelské utkání. Na programu Tipsport ligy jsou rovněž duely útěchy o konečné umístění mezi týmy, kterým unikl postup do Final Four.

Program:


Semifinále (Beroun):


Pátek 24. ledna: 12:00 Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha (záznam ČT Sport), 14:30 Baník Ostrava - Jihlava (ČT Sport).

Finále (Beroun):


Sobota 25. ledna 14:00 (ČT Sport).

Zápasy útěchy:


Pátek 24. ledna:
Brno-Ivanovice: 10:00 Sigma Olomouc - Karviná.
Sobota 25. ledna:
Praha-Eden: 10:00 České Budějovice - Žižkov, 12:00 Slavia Praha - Slovan Liberec, 14:00 Pardubice - Táborsko.
Brno-Ivanovice: 12:00 Třinec - Zbrojovka Brno, 14:00 Znojmo - Frýdek-Místek.