Koubek odchází od devatenáctky a nechá si pouze Slavii

Koubek odchází od devatenáctky a nechá si pouze Slavii

Trenér pražské Slavie Miroslav Koubek po vzájemné dohodě s FA ČR končí u národního týmu do 19 let. Důvodem jsou budoucí termínové kolize klubu a reprezentace.

Češi budou při losu ME ve 2. koši. Na koho mohou narazit?

Dvaašedesátiletý Koubek trénoval devatenáctku od loňského léta. Poté, co se v září stal koučem Slavie, vedl oba výběry. V říjnu před ligovým zápasem Slavie v Plzni absolvoval ve Slezsku s mladíky kvalifikaci mistrovství Evropy a pak se musel letecky přesunout na západ Čech k utkání pražského celku.

Devatenáctka pod jeho vedením postoupila z úvodní části evropské kvalifikace. "Trenér Koubek odevzdává dobře připravený tým, který má šanci dosáhnout dalších úspěchů," uvedl technický ředitel asociace Dušan Fitzel.

Začíná se blýskat na lepší časy, řekl Pudil po srazu s Vrbou

Kdo povede devatenáctku na konci května v druhé části kvalifikace o Euro, zatím není jisté. Pravomoci hlavního trenéra zatím převzal asistent Jiří Saňák. Další akce čeká mladíky na začátku března, kdy nastoupí ve dvou přípravných zápasech v Srbsku.

"Nemusíme nikam pospíchat, tým v lednu a únoru žádnou společnou akci nemá. Nového trenéra bychom chtěli oznámit na začátku března, možná se to ale stane i dřív," dodal Fitzel.

Sparta jednou Ružomberok přejela a podruhé s ním remizovala