Dortmund opět ztratil body, Leverkusen dokonce prohrál

Zatímco Bayern Mnichov si v páteční předehrávce připsal na své konto další vítězství, jeho největší soupeři v sobotních zápasech zaváhali, přičemž Leverkusen dokonce prohrál ve Freiburgu.

Prvního vítězství v sezóně se naopak dočkali hráči Norimberku s debutujícím záložníkem Ondřejem Petrákem. V 18. kole porazili doma Hoffenheim jasně 4:0.

Norimberk podruhé v sezoně udržel čisté konto, tentokrát k tomu navíc přidal i vstřelené góly a ukončil prodlužování svého nelichotivého rekordu v čekání na první výhru v sezoně. V úvodním poločase jeho dnešní jasný triumf zařídili Timothy Chandler a Josip Drmic, po přestávce přidali góly Daniel Ginczek a znovu Drmic.

Hlídat důležité vedení přišel na hřiště za stavu 3:0 Petrák, který do Norimberku přestoupil na začátku ledna z pražské Slavie. V základní sestavě vítězů nastoupil záložník Adam Hloušek, útočník Tomáš Pekhart si zahrál posledních dvanáct minut.

Další tým s triem českých hráčů Freiburg nasadil Pavla Krmaše, Vladimíra Daridu i Václava Pilaře do základní sestavy a vybojoval cenný triumf 3:2 nad Leverkusenem, i když dvakrát prohrával. Na gól Larse Bendera z páté minuty odpověděl Admir Mehmedi, na trefu Simona Rolfese zareagoval po přestávce Jonathan Schmid. V poslední minutě pak překvapivou porážku Bayeru zařídil Felix Klaus.

Jen o minutu déle dnes čekalo na gól dvojče leverkusenského záložníka Larse Bendera, které hraje za Dortmund. Sven Bender překvapil Augsburg rychlým náběhem a zužitkoval přímý kop Marca Reuse. Po přestávce však čtyřiadvacetiletý záložník zamířil i do vlastní sítě, když se snažil odvrátit centr Andrého Hahna.

Borussii vrátil náskok z přímého kopu Nuri Sahin, na konečných 2:2 ale srovnal útočník Augsburgu Či Tong-won, který se před týdnem domluvil právě s Dortmundem na tom, že ho od léta posílí. Kromě bodů přišla Borussia i o Jakuba Blaszczykowského, který musel střídat už v šesté minutě. Podle agentury DPA mají lékaři podezření na přetržený zkřížený vaz v koleně.

Wolfsburg nasadil nejdražší posilu v historii klubu Kevina de Bruyneho, za kterého Chelsea zaplatil 22 milionů eur (604 milionů korun), doma ale podlehl 1:3 Hannoveru a přišel o sérii devíti zápasů bez prohry. Při premiéře mohl naopak slavit první turecký kouč v bundeslize, hannoverský Tayfun Korkut.

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem vyhrála 2:1 ve Stuttgartu. Frankfurt zdolal Herthu Berlín 1:0 a vybojoval první vítězství na domácím hřišti po 266 dnech. Útočník Eintrachtu Václav Kadlec strávil duel na lavičce náhradníků.

Dortmund - Augsburg 2:2 (6. S. Bender, 66. Sahin - 56. vlastní S. Bender, 72. Či Tong-won), Freiburg - Leverkusen 3:2 (27. Mehmedi, 53. Schmid, 90. Klaus - 5. L. Bender, 36. Rolfes), Norimberk - Hoffenheim 4:0 (41. a 70. Drmic, 24. Chandler, 48. Ginczek), Stuttgart - Mohuč 1:2 (11. Abdellaoue - 39. Okazaki, 87. Saller), Wolfsburg - Hannover 1:3 (35. Olič - 50. a 72. Bittencourt, 29. Rudněvs), Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 1:0 (36. Meier).