Real Madrid alespoň na chvíli vede ligu, nezaváhal proti Granadě

Real Madrid si v tomto ročníku alespoň na chvíli vyzkouší, jaké to být v čele tabulky Primera Division, po výhře nad Granadou má totiž o dva body více než Barcelona, tak má ovšem ještě zápas k dobru.

Real čekal na vedoucí branku do 56. minuty, kdy se levačkou z hranice pokutového území trefil Cristiano Ronaldo, který před utkáním předvedl na stadionu Santiaga Bernabéua Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa za rok 2013.

Portugalský kanonýr, jenž v této sezoně španělské ligy nastřílel už 22 gólů, se podílel i na druhé brance. V 74. minutě vysunul Marcela, který poslal míč před odkrytou branku skórujícímu Karimu Benzemovi.

Real může obrat Barcelonu o vedení v soutěži, které drží od začátku ročníku. Její série 57 ligových kol v čele tabulky byla v ohrožení už minulý týden, kdy ale remízu Katalánců s Levante nevyužilo Atlético a také jen remizovalo se Sevillou. Barcelonu v neděli čeká utkání s Málagou, Atlético hraje derby s Vallecanem.

Španělská liga - 21. kolo:

Real Madrid - Granada 2:0 (56. Ronaldo, 74. Benzema), Valladolid - Villarreal 1:0 (40. Rueda), Valencie - Espaňol Barcelona 2:2 (7. Alcácer, 32. Jonas - 3. Cordóba, 45. Sergio García z pen.).