Juventus kvůli utonutí mladých hráčů zrušil zápas

Kvůli tragickému úmrtí dvou mladých fotbalistů nenastoupil Juventus Turín k pátečnímu utkání druhé italské ligy proti Ceseně. Zápas byl na žádost slavného klubu odložen jen pár minut před plánovaným nástupem obou mužstev na trávník.

Juventus kvůli utonutí mladých hráčů zrušil zápas
Dva sedmnáctiletí hráči z mládežnického týmu Juventusu Alessio Ferramosca a Riccardo Neri se podle Gazzety dello Sport utopili v jezeře v tréninkovém areálu klubu, když se snažili vylovit z vody míče, které tam napadaly během vánočního večírku.

Zástupci "Staré dámy" po tragické události požádali o přeložení zápasu a Cesena s tím souhlasila. Na světelné tabuli Olympijského stadionu v Turíně o tom domácí klub diváky informoval nápisem: "Utkání se neuskuteční kvůli neštěstí, které zasáhlo Juventus." Nový termín zápasu zatím nebyl určen.

"Příčiny neštěstí jsou předmětem vyšetřování úřadů," uvedl sportovní ředitel Juventusu Alessio Secco. Podle Gazzetty dello Sport budou všechny víkendové zápasy první a druhé ligy začínat minutou ticha na počest obou mladíků.

V utkání s Cesenou si měl záložník Juventusu Pavel Nedvěd odpykat druhou část z trestu na pět zápasů, který dostal po nedávném duelu v Janově.

Výsledek - 16. kolo:

Crotone - Pescara 2:2, Juventus - Cesena odloženo.

1. Juventus Turín 28 bodů, 2. Boloňa 28, 3. Neapol 27, 4. Piacenza 27, 5. Rimini 26, 6. FC Janov 25, 7. Cesena 24, 8. Mantova 23, 9. Terst 23.... 19. Vicenza 11, 20. Verona 11, 21. Pescara 5, 22. Arezzo 2.

[ 15.12.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]