Nejlepší hráč italské ligy? Žebříček podruhé za sebou ovládl...

Nejlepší hráč italské ligy? Žebříček podruhé za sebou ovládl...

Velezkušený záložník italského národního mužstva a Juventusu Turín Andrea Pirlo získal ocenění pro nejlepšího fotbalistu uplynulé sezony italské ligy.

Balotelli zaplatí za posunky

Čtyřiatřicetiletého konstruktivního středopolaře ocenili v hlasování podruhé za sebou ostatní fotbalisté Serie A.

"Tohoto vítězství si opravdu cením, protože o něm hlasují hráči a je vážně krásné, když vás vyberou právě oni. Dělají totiž tu samou práci a lépe než kdo jiný vědí, jak to na hřišti chodí," uvedl Pirlo při přebírání ocenění.

Trenérem roku se stal Antonio Conte taktéž z Juve: "Děkuji všem hráčům, které jsem měl tu čest vést v uplynulých třech letech. Měli jsme dlouhodobý projekt, ale výsledek se dostavil dříve, než jsme původně čekali. Titul jsme vybojovali už v první sezoně, potom ve druhé a nyní toužíme po třetím Scudettu za sebou. Také mámy plány v Evropě, ale v tomto případě potřebujeme více trpělivosti," pronesl bezprostředně po převzetí symbolické ceny úspěšný kouč "Staré dámy".

Nejlepší jedenáctka italské ligy v sezoně 2012/2013 podle hlasování hráčů:Handanovič (Inter Milán) - Maggio (Neapol), Barzagli, Chiellini (oba Juventus), De Sciglio (AC Milán) - Vidal, Pirlo (oba Juventus), Valero (Fiorentina) - Cavani (Neapol), Di Natale (Udine), Balotelli (AC Milán). Trenér: Conte (Juventus).

Postaví Buffonovi jednou v Turíně pomník? Rozhodně by si ho zasloužil!


[img id="43883"]

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.