Dortmund vydřel výhru na půdě outsidera díky Aubameyangovi

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Borussii Dortmund se krátká zimní příprava výsledkově povedla. Jaro ovšem začala překvapivou domácí remízou s Augsburgem (2:2) a na půdě Eintrachtu Braunschweig ted měl výběr impulzivního trenéra Kloppa co napravovat.

Další rekord Bayernu - nikdo neměl po 18. kole takový náskok

23 325 přítomných diváků čekalo na první trefu utkání do jednatřicáté minuty. K neradosti drtivé většině publika se rozvlnila síť za domácím brankářem Davarim a zařídil to gabonský reprezentační útočník a a jeden z nejrychlejších borců celé soutěže Pierre-Emerick Aubameyang.

Ruce nad hlavu však mohlo zvednout také domácí publikum. Devět minut po změně stran totiž překonal Weidenfellera šestadvacetiletý Benjamin Kessel a začínalo se znovu. Z vedení se však svěřenci kouče Lieberknechta neradovali dlouho - v 65. minutě se po výzvě Marca Reuse prosadil podruhé v utkání Pierre Aubameyang, jenž tím potvrdil, že mu premiérová sezóna v bundeslize sedla. Letní posila ze St. Etienne vstřelila jedenáctý gól v lize a v čele tabulky střelců dohnala spoluhráče Lewandowského a Adriána Ramose z Herthy Berlín.

Dortmund už si v závěru hlídal vedení, protože nechtěl opakovat mírné zklamání z minulého týdne. V pátek večer dosáhl na jedenáctý tříbodový zisk v ročníku, čímž se přiblížil druhému Leverkusenu na rozdíl jednoho bodu. Bayer však bude mít víkendový zápas se Sttutgartem k dobru.