Corgoň liga slaví 20 let - kdo je nejlepší střelec a kdo železný muž?

Slovenská Corgoň liga oslavila dvacet let slavnostním galavečerem, na němž si připomněla rekordmany různých statistických kategorií. Za dlouhé dvě dekády hrálo elitní soutěž v zemi hned 23 klubů.

Corgoň liga slaví 20 let - kdo je nejlepší střelec a kdo železný muž?
La Liga znovu nejlepší, Gambrinus liga je světová sedmnáctka

Největší počet startů nasbíral v nejvyšší soutěži našich východních sousedů současný devětatřicátník Martin Poljovka, jenž v dresech Spartaku Trnava a Dukly Banské Bystrice nastoupil do 404 soutěžních zápasů. Jen o jedno utkání méně odehrál Miroslav Barčík, který působil v Nitře, Trnavě a Žilině.

Pokud jde o nejlepší střelce, doposud sedí na trůnu Róbert Semeník, který se za Nitru, Košice a Banskou Bystricí prosadil sto dvacetkrát. Ještě během jara sezóny 2013/2014 by ho však mohl překonat veterán bratislavského Slovanu Juraj Halenár, který na něj aktuálně ztrácí dva přesné zásahy.

Jak uvádí portál sme.sk, mezi trenéry s největším počtem odkoučovaných zápasů vládne Ladisladv Jurkemik, který seděl na prvoligové lavičce 296 krát. 276 duelů proseděl či prostál na prvoligové lavičce někdejší kouč slovenského národního týmu Vladimír Weiss, který v současnosti vede kazašský celek Kairat Almaty. Pakliže se na slovenskou prvoligovou mapu jednou vrátí, prozatimní rekordní zápis překoná během jednoho soutěžního ročníku.

Jak se dařilo Čechům na Slovensku - kdo zářil a kdo nikoliv?