Valencia opět zvedá hlavu, vyhrála v Zaragoze

Hráči Valencie, letošního účastníka osmifinále Ligy mistrů, porazili v sobotním zápase 15. kola španělské Primera División čtvrtou Zaragozu na jejím hřišti 1:0 a posunuli se už na šesté místo v tabulce.

Valencia se po listopadovém útlumu vrací do boje o přední příčky. Minulý týden rozstřílela La Coruňu a tentokrát vybojovala další důležité vítězství na stadionu La Romareda.

Rozhodl o tom jediný gól Angula, který se po přihrávce Rubena Barajy prosadil ve 42. minutě parádní ranou z více než třiceti metrů, jež trefila přesně levý horní roh Cesarovy branky. Domácí byli v dalším průběhu výrazně aktivnější a hostující tým přestříleli, jenže vyrovnávací gól nepřišel. Valencijští už ztrácí na čtvrtou Zaragozu pouze dva body.

Fotbalisté Bilbaa vyhráli druhý zápas za sebou pod vedením nového trenéra Josého Manuela Esnala, ve Španělsku známého jako Mane. O vítězství 2:0 na hřišti trápící se La Coruni se zasloužil dvěma trefami záložník Javi Martinez. V 84. minutě byl navíc vyloučen domácí Juanma. Deportivo naopak utrpělo druhou nepříjemnou prohru v řadě, před týdnem podlehlo 0:4 Valencii. Na Riazoru se přitom domácím v úvodu sezony dařilo, poslední výsledky jsou ovšem tristní a v tabulce už se propadli na patnácté místo.

Santander otočil nepříznivý vývoj zápasu na Mallorce a brankami Rubena a Balboy ve druhém poločase vyhrál 2:1. Rozhodnutí přitom přišlo až dvě minuty před koncem.