Tevéz: Jen se divím, že nebyl Pardew odvolán dřív

Argentinský útočník West Hamu United Carlos Tevéz řekl, že je překvapen tím, že bývalý kouč Alan Pardew nebyl ze své funkce odvolán už dávno. Pardew skončil minulý týden a nové vedení klubu se dohodlo na spolupráci s Alanem Curbishleym.

Tevéz: Jen se divím, že nebyl Pardew odvolán dřív
Dvaadvacetiletý Tevéz prohlásil pro News of the World: "Byl jsem překvapen, jak dlouho si Pardew udžel svůj job. V Brazílii nebo Argentině by byl odvolán dávno. Bylo jasné, že tým nepracoval, tak jak on chtěl - všechno bylo špatně."

Argentinec dosud v soutěžním utkání v dresu West Hamu neskóroval. Hammers posílil v srpnu, kdy přišel z brazilského Corinthians, ale neprosadil se do základní sestavy. "Nikdy jsem nedostal šanci, s níž jsem počítal," řekl Tevez. Pardew prý něměl jasnou představu o jeho hře, ani o tom, jak k němu přistupovat.

"Musel jsem se obětovat pro tým, což si, myslím, ničemu nepomohlo. Měl jsem hrát to, čemu nerozumím a ztratil jsem hodně z toho, co zdobí mou hru. Necítil jsem se v té roli dobře, ale chtěl jsem být prospěšný. Myslím, že to byl dobrý trenér, ale hodil se spíše na koučování anglických týmu bez cizinců s velkými jmény. To byl jeho velký problém," doplnil argentinský mladík.

Tevéz tvrdí, že touží po tom pomoci West Hamu vyšplhat se do horních pater tabulky a těší se na spolupráci s novým koučem Curbishleym. "Musíme s tímhle týmem vyhrávat. Mnoho lidí už mi o novém kouči řeklo skvělé věci, takže chci začít dávat góly a pomoci West Hamu vyhrávat zápasy. Fanoušci se ke mně chovají skvěle a já jim to chci oplatit," doplnil.

[ 17.12.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]