Plzeň na Kypru? Vychytání chyb i rozlousknutí základní sestavy

Plzeňský tým odletěl na Kypr, kde bude během osmidenního soustředění v teplotách mezi 15 a 20 stupni Celsia ladit formu na souboj se Šachtarem Doněck v Evropské lize a na jarní část první ligy.

Plzeň na Kypru? Vychytání chyb i rozlousknutí základní sestavy
Přesvědčí Pelta Spartu i fandy, aby hrála na novém Strahově? Nebo sem naláká jiný klub?

Plzeňská výprava se do Larnaky vydala z Prahy ráno v 8:20 s mezipřistáním ve Vídni. Na palubě letadla nechyběl žádný hráč prvního týmu, v Plzni zůstal jen mladý obránce Ondřej Chocholoušek, který má zdravotní potíže. Na Kypr naopak odcestovali jiní hráči z juniorky Mladen Veselinovič a Martin Hrubý. Ti nahradili Františka Rajtorala a Patrika Hrošovského, kteří kádr Plzně v lednu opustili.

Pro plzeňské fotbalisty jde již o druhé soustředění během zimní přestávky. V lednu pobývali v Turecku, kde se však zaměřovali hlavně na kondici. Nyní chce trenér Dušan Uhrin mladší pilovat samotnou hru.

"Celkově toto soustředění bude od toho tureckého odlišné, protože se budeme zaměřovat pouze na herní fázi a taktiku. Určitě nebudeme absolvovat tolik dvoufázových tréninků. Musíme se připravit po herní stránce," řekl Uhrin pro klubový web.

Koubek se může v Turecku těšit na příjezd dvou nových posil

Na Kypru se Plzeň utká s Žalgirisem Vilnius, Levski Sofia a Rostovem. "Jsou to kvalitní soupeři, kteří nás dokážou dobře prověřit. Pevně věřím, že vychytáme všechny chyby, kterých se budeme dopouštět," řekl Uhrin.

Trojice zápasů by mu měla pomoci s rozhodováním ohledně základní sestavy pro start jara. "Pevně věřím, že po soustředění budeme mít jasno o podobě základní sestavy, ale ze zkušeností vím, že jeden nebo dva posty se rozhodují na poslední chvíli," dodal Uhrin.

Plzeň se vůbec poprvé rozhodla během zimy absolvovat dva zahraniční výjezdy. Bude tak mít alespoň trochu podobné podmínky na přípravu jako její soupeř z Evropské ligy Šachtar Doněck. Ukrajinský celek tráví v cizině téměř celou přípravu. Po soustředění v Abú Zabí se přesunul do Tel Avivu. Těsně před duelem s Plzní hraném 20. února pak bude pobývat v turecké Antalyi.

"Samozřejmě je lepší trénovat v teple a na přírodní trávě. Můžeme děkovat vedení, že nám umožnilo dvě soustředění. I když jsme na chladnější podmínky zvyklí, tak hrát na přírodní trávě je pro organismus i herní zvyk lepší," řekl záložník Marek Hanousek.

Viktoria podepíše Stratila, prý velkou osobnost budoucnosti...