Glasgowské derby skončilo smírně, Sionko trefil tyč

Slavné derby mezi Glasgow Rangers a Celtikem ve skotské lize skončilo bez vítěze, když se oba týmy rozešly po remíze 1:1. Smírně tak skončil také duel českých fotbalistů Libora Sionka a Jiřího Jarošíka, kteří na trávníku shodně pobyli 72 minut.

Rangers se kvůli ztrátě dvou bodů nevrátí na druhou pozici v tabulce, z níž je sesadil Aberdeen. Celtic je stále jasně první se čtrnáctibodovým náskokem.

Do vedení se dostali hosté, když centr ze strany doputoval až ke Gravesenovi na zadní tyči a ten tvrdou ranou zblízka nedal brankáři šanci. Vyrovnat mohl po změně stran Sionko, ovšem jeho dorážka po tyči nastřelené Pršem skončila rovněž na konstrukci branky.

Co se nepovedlo českému reprezentantovi, podařilo se jeho spoluhráči Hemdanimu, který se dvě minuty před koncem opřel do odraženého rohového kopu a tečovanou ranou z dvaceti metrů vyrovnal. Pršo pak mohl zápas otočit, ale svůj průnik zakončil jen střelou do brankáře Boruce.