Týmu ze špičky bulharské ligy stačil na Spartu jen jeden gól

Sparta má za sebou ve španělském Jerezu prohru i výhry. Po souboji s Lechem Poznaň a Lokomotivem Moskva nastoupil ve čtvrtek odpoledne letenský tým proti bulharskému účastníkovi Evropské liy Ludoorci Razgrad.

Co by si moc přál Vácha?

Na rozdíl od úterního utkání nepostavil Vítězslav Lavička nejsilnější sestavu. Na lavičce zůstali Švenger, Karafiát, Kadeřábek, Mareček, Hušbauer, Costa a Schick, s tím, že Tiémoko Konaté a Aleš Čermák nemohli kvůli zranění zasáhnout do hry vůbec.

Bednář se po půlhodině hry dostal do první větší šance, jeho střelu z vápna však chytil brankář. Závěr poločasu patřil Razgradu, s ranou Cosmina Motiho stejně jako s následným přímým kopem si ale Čech poradil.

V prvních pětačtyřiceti minutách tedy žádná branka nepadla. Ta přišla až pár minut po změně stran, kdy se po přímém kopu před vápnem prosadil Zlatinski, jenž překonal náhradního gólmana Švengera přízemní střelou k tyči.

V závěru zápasu, který se dohrával v hustém dešti, sice Sparta dostala soupeře pod tlak, využít ho však nedokázala. Aktuálně druhý tým bulharské nejvyšší soutěže, který má však stejně bodů jako lídr Litex Loveč a navíc disponuje zápasem k dobru, tak neinkasoval ani ve druhé půli a porazil českého půlmistra nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Čtvrté španělské vystoupení Sparty proběhne v sobotu 8. února proti ruskému Krasnodaru. V gnerálce na ligové jaro pak půjdou Dočkal, Vácha a spol. na Baumit Jablonec a stane se tak v neděli 16. února.