Kováč může pozvednout naši stávající výkonnost, věří Lavička

Po podzimní části vévodí tabulce Gambrinus ligy s pětibodovým náskokem. Sparta má našlápnuto k tomu, aby ukončila tříleté čekání na mistrovský titul. Sám trenér Vítězslav Lavička přiznává, že v klubu nenajdete nikoho, kdo by jakkoliv zauvažoval nad tím, co by se stalo, kdyby Letenským titul znovu utekl.

Kováč může pozvednout naši stávající výkonnost, věří Lavička
Týmu ze špičky bulharské ligy stačil na Spartu jen jeden gól

„Říkám to s plným respektem ke všem našim soupeřů,“ uvedl Lavička v rozhovoru pro idnes.cz a přiznává, že jarní souboje budou pro jeho svěřence zejména o psychice. „Každá sezona se rozhoduje na jaře a nás čeká čtrnáct klíčových kroků,“ doplňuje.

Sparta v šestnácti podzimních zápasech ani jednou neprohrála. I proto půjde do druhé části sezony bez velkých změn v hráčském kádru. "Jsem rád, že můžeme udržet stávající kádr, který na podzim ukázal, že může být úspěšný. Neměli jsme potřebu shánět posily. Pro nás bylo důležité, že jsme udrželi stávající kádr,“ podotýká 50letý lodivod.

Po Marku Krátkém z Teplic už Sparta ulovila jen jednu posilu, která ovšem tým posílí až v létě. Tou posilou je Radoslav Kováč. „Tomáš Ujfaluši předčasně ukončil kariéru. To byl jeden z důvodů, proč jsme do klubu chtěli přivést zkušeného stopera s kvalitní sportovní minulostí a vůdčími schopnostmi. Takového, který ještě může pozvednout tu naši stávající výkonnost,“ odpovídá Lavička na otázku, proč Letenští po libereckém kapitánovi zatoužili, když se pyšní nejlepší defenzivou v lize.

Před příchodem Kováče ovšem obranná čtveřice Sparty zřejmě zůstane ve složení Pavel Kadeřábek, Jakub Brabec, Mario Holek a Costa Nhamoinesu. „Říká se, že není důvod sahat do něčeho, co funguje. Ale na jaře se může stát cokoliv a je nutné, aby zastupitelnost byla na všech postech. V případě potřeby musíme být připraveni,“ uvedl pro idnes.cz Lavička.

Ten se svými svěřenci v těchto dnech ladí herní formu na soustředění ve španělském Jerezu, kde už mají Sparťané za sebou také tři přípravné duely - porážku s Poznaní (1:2), výhru nad Lokomotivem Moskva (2:1) a porážku s Razgradem (0:1). V posledním duelu změří v sobotu síly s Krasnodarem.

Lafata a Krejčí vystřelili Spartě cenný skalp nad Lokomotivem


Costa: Tabulka je důležitá jen jednou za rok


[img id="42432"]