Sparta? Nemám co ztratit, mohu jen získat, říká zimní posila

Už byl jednou nohou v Ústí nad Labem, pak se ale ozvala Sparta a Marek Krátký měl jasno. Nyní má pět měsíců na to, aby letenské vedení a zeména trenéry přesvědčil natolik, že se klub rozhodne jeho hostování z Teplic přeměnit v přestup.

Sparta? Nemám co ztratit, mohu jen získat, říká zimní posila
Kováč může pozvednout naši stávající výkonnost, věří Lavička

V rozhovoru pro klubový web mluvil nejen o specifickém sparťanském prostředí, ale také o španělském soustředění, na kterém nyní se svými spoluhráči ladí herní formu na jarní část sezony.

O změně herního stylu…


Hrajeme trochu jiným stylem než v Teplicích, ještě se s kluky musíme více sehrát. A samozřejmě je velký rozdíl v tom, že jsem v Teplicích působil spíš jako záložník, tady jsem v defenzivní řadě. Obránci tady jsou v počáteční pozici hodně nahoře, trenér Lavička chce, abychom byli téměř na půlce.

O spoluhráčích…


Z minulosti jsem se znal asi s osmi kluky, zejména z ročníků 1992 a 1993. Určitě mi to pomohlo, je to lepší, než když zná člověk své nové spoluhráče jen ze vzájemných soubojů na hřišti, nebo z televize. S Matějem Hybšem jsme spolu působili v mládežnických výběrech už od šestnácti let, dlouho se znám i s Honzou Sýkorou.

O specifickém sparťanském prostředí…


Když jsem zvažoval hostování ve Spartě, bavil jsem se o tom se zkušenějšími spoluhráči v Teplicích. I oni mi říkali, že ve Spartě jste pod daleko větším tlakem. Ale my jsme zatím v přípravě, takže jsem si to na vlastní kůži nezažil. Přestože trenéři na nás nároční jsou. Věřím tomu, že se týmu bude na jaře dařit podobně jako na podzim a žádný velký tlak ani nepřijde.

O zápasech na soustředění ve Španělsku…


Fotbal ve Spartě je jízda. Utkali jsme se s kvalitními soupeři a bylo na nás znát, že se sehráváme. Já jsem mohl určitě ukázat víc, zatím to není úplně ono. Věřím však, že se všechno dá do kupy a za pět měsíců předvedu všechno, co ve mně je.

O cílech ve Spartě…


Osobně doufám, že se budu prezentovat takovým způsobem, že se mé hostování změní v přestup. Ale ať to dopadne jakkoli, beru to jako obrovskou zkušenost. Tahle šance může přijít jenom jednou za život, kdybych ji nevyužil, mohl bych si to za dva tři roky vyčítat. I samotné tréninky mně mohou hodně dát. Nemám co ztratit, spíš mohu jen získat a učit se.

Týmu ze špičky bulharské ligy stačil na Spartu jen jeden gól


Lafata a Krejčí vystřelili Spartě cenný skalp nad Lokomotivem