Sevilla vyhrála na hřišti nováčka a přeskočila Barcu

Hráči FC Sevilla zvítězili v nedělním duelu 15. kola španělské Primera División na hřišti nováčka Recreativa Huelva 3:1 a posunuli se do čela soutěže. Dosud vedoucí Barcelona, která hrála finále mistrovství světa klubů, má sice jednobodovou ztrátu, ale zápas k dobru.

Sevillu posunul do vedení už v 11. minutě Luis Fabiano po ostrém faulu Juana Merina v šestnáctce. Fabiano proměnil pokutový kop přesnou střelou k levé tyči. V 19. minutě vyrovnal zblízka hlavou Vazquéz po Tornavacově centru. Ještě do poločasu se po závaru z hranice malého vápna prosadil ostrostřelec Kanoute a rozhodl o třech bodech pro favorita.

Sevilla je přitom suverénem především na domácím hřišti, kde dosud neztratila ani bod. Také tentokrát nebyli domácí horším týmem a nového lídra tabulky výrazně přestříleli, vyrovnat už ale ve druhém poločase nestihli - naopak ještě inkasovali z kopačky Navase. Sevilla přitom odehrála posledních pětadvacet minut bez vyloučeného Ocia.

Už jen bod ztrácí na druhou Barcelonu Real Madrid, který v předposledním nedělním zápase vyhrál na hřišti Espanyolu zásluhou jediné trefy Ruuda van Nistelrooije z 50. minuty. Holandský kanonýr dostal vtipnou přihrávku od Gutiho, obtočil se kolem obránce a střelou z úhlu se trefil přesně ke vzdálenější tyči. O tři minuty později byl sice vyloučen hostující Cannavaro, ale Bílý balet už si tři body vzít nenechal.

Na čtvrté místo se vrátilo Atlético Madrid. V duelu s Getafe o tom rozhodl jediný gól Maniche z 22. minuty. Osasuně Pamplona se po nepříliš povedeném úvodu začíná dařit, vyhrála už počtvrté za sebou. Tentokrát zlepšenou formu týmu odnesl letošní semifinalista Ligy mistrů Villareal, jehož hosté rozdrtili 4:1. Už po prvním poločase vedla Osasuna zásluhou Weba a Nekunama. Definitivní pojistku přidal v 56. minutě z penalty Lopez. Na 1:3 ještě snížil Cani, ale poslední slovo měli opět hosté - po sedmdesáti minutách se prosadil Juanfran.

Nováček z Levante remizoval doma s nevyzpytatelnou Celtou Vigo. San Sebastian domu v duelu dvou nejhorších týmů soutěže porazil Gimnástic Tarragona po divokém průběhu 3:2 a posunul se před soupeře na předposlední místo v tabulce. Hosté navíc posledních dvacet minut dohrávali o deseti.

Výsledky - 15. kolo:

Atlético Madrid - Getafe 1:0 (22. Maniche)
Espanyol - Real Madrid 0:1 (50. van Nistelrooij)
Huelva - FC Sevilla 1:3 (19. Vazquez - 11. Fabiano z pen., 35. Kanoute, 53. Navas)
Levante - Vigo 1:1 (51. Alvaro - 1. Baiano)
San Sebastian - Tarragona 3:2 (48. vlastní Mingo, 54. Juanito, 60. Rivas - 18. Llera, 50. Castro)
Villarreal - Pamplona 1:4 (61. Cani - 13. Webo, 43. Nekonam, 56. Lopez z pen., 70. Juanfran).

[ 17.12.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]