Neapol porazila po 28 letech AC Milán i podruhé v sezoně

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Neapole porazili v 23. kole italské ligy doma AC Milán 3:1 a upevnili si třetí místo v tabulce. Na druhý AS Řím ztrácejí tři body, tým z hlavního města má ale dva zápasy k dobru. Poprvé od sezony 1985/86 Neapol porazila svého soupeře dvakrát během jediného ročníku. Na podzim loňského roku uspěla na San Siru 2:1. Dvěma brankami zatížil konto hostů Argentinec Gonzalo Higuaín.

První branku zápasu ale vstřelili "Rossoneri", když Adel Taarabt využil chybu brazilského záložníka Jorginha a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Čtyřiadvacetiletý záložník, který je v AC na hostování z londýnského Queens Park Rangers, se prosadil hned v prvním zápase, do kterého v dresu AC nastoupil. Neapol však dokázala prakticky vzápětí odpovědět, zpoza šestnáctky se střelou do horního rohu prosadil Gökhan Inler.

Higuaínovy chvíle přišly ve druhém poločase. Šestadvacetiletý útočník nejprve na zadní tyči usměrnil do branky přesný Inlerův centr, osm minut před koncem pak po přihrávce Josého Callejóna do prázdné branky přidal třetí gól Neapole. Dvanáctou trefou v sezoně se posunul na druhé místo v tabulce střelců italské ligy.