Švancara: Věřím, že budu týmu platnější než na podzim

Šestatřicetiletý "Mercedes" Petr Švancara zasáhl na podzim do čtrnácti zápasů Příbrami, s tím, že v základní sestavě se objevil osmkrát. Ze 747 minut čistého času však vytěžil jen dvě branky, což je notně podprůměrná bilance, jíž by během jarní části rád vylepšil.

Švancara: Věřím, že budu týmu platnější než na podzim
Z čeho má Šilhavý a jeho kolegové největší vrásky na čele?

Švancara zasáhl v Turecku do dvou zápasů: "Náročné byly, protože jsme hráli s kvalitními soupeři. Zápasy se nám výsledkově nepovedly, ale i tak tam z naší strany byly dobré věci. Je to pro nás dobrá prověrka a zkušenost pro boj o záchranu. Co se mě týče, věřím, že formu načasuji dobře a budu týmu platnější než na podzim. Všichni musíme hrát lépe, aby se v Příbrami dále hrála první liga. Ligu miluju - to napětí a důležitost každého utkání a samozřejmě i radost z výhry," uvedl v rozhovoru pro klubový web někdejší útočník Brna, Slavie či Viktorie Žižkov.

Švancara má vzhledem ke svému věku i zkušenostem na kontě řadu zimních příprav. Jaká byla ta letošní pod vedením kouče Petra Čuhela? "Jsem rád, že hrajeme hodně zápasů, to nám dá strašně moc. Na soustředění se i dobře poznáme a sehrajeme. Každopádně zimní přípravu hodnotím pozitivně. Není to jen fráze, liga je o něčem jiném. Přípravu jak v Příbrami, tak v Turecku, beru jako skvělý servis pro to, abychom byli na jaře co možná nejlepší," pokračovalo na webu fkpribram.cz ostřílené ofenzivní tykadlo.

A co nové tváře, které mají pomoci k udržení nejvyšší soutěže? "Důležitá je i věc, co se charakteru hráče týče, a u všech kluků cítím, že chtějí pomoci Příbrami a to je nejdůležitější. Konkurence je důležitá a věřím, že jsme s novými kluky silnější," zakončil Švancara.

Bude Černý v Dukle v základu? Konkurence je velká, uvidí se


Jsem tu měsíc, je to velká čest, těší nového kapitána Slavie