Priority Olomouce? Pořád kondice a defenziva

Priority Olomouce? Pořád kondice a defenziva

Olomoucký stratég Zdeněk Psotka tvrdí, že se snaží v každém přípravném duelu vytvořit ideální sestavu. Zatím mu to však vinou drobných zranění či skutečností, že Navrátil nemůže hrát první jarní kolo, nevychází. Co prozradil v rozhovoru pro klubový web sigmafotbal.cz dál?

Švancara: Věřím, že budu týmu platnější než na podzim

Psotkova Sigma nastoupila v Turecku do třech zápasů a ve všech dokázala udržet čisté konto: "My jsme si dali úkoly, že chceme dobře fungovat v defenzivě, vytvářet součinnosti jednotlivých řad. V prvním utkání tam ještě okénka v defenzivě byla, potom už jsme byli s defenzivní činností hodně spokojeni, bylo jedno, jestli tam hrál ten nebo ten, všichni se zapojovali do bránění. Důkazem toho, že defenziva byla lepší, je to, že jsme ani jednou neinkasovali. A že jsme ve druhém a třetím zápase soupeřům moc šancí nedovolili," liboval si na klubovém webu hanácký trenér.

Na druhou stranu se Olomouc prosadila jen v jednom utkání a ve zbylých dvou vyšla střelecky naprázdno. V tomto případě je spokojenost menší. Jak ale říká trenér, útok nebyl prioritou: "Chceme pořád pracovat soustavně na kondici a pořád pracovat na defenzivě. Protože skutečné prověření přijde až v mistrovských zápasech. To je pro nás priorita. A postupně k tomu zařazovat i ofenzivně laděné tréninky tak, abychom se dokázali posadit. Ale pořád pro nás zůstává prioritou kondice a defenziva, protože to, že jsme to dobře zvládli v přípravě, je chvályhodné, ale není to to měřítko. To budou až první mistrovské zápasy," pokračoval někdejší kouč Senice, jehož mužstvo ještě čekají do startu prvoligového jara dvě přípravy.

Kádr pro jaro by ještě nemusel být uzavřen - na Andrově stadionu se pořád čeká na příchod útočníka: "Od začátku přípravy jsme měli v kádru spíše méně hráčů, maximálně osmnáct. Postupně jsme mužstvo doplňovali hráči z béčka, ať už na přípravná utkání nebo na tréninky. Takže mužstvo je víceméně uzavřené, budeme se snažit doplnit nějakým výborným příchodem z venku, všichni vědí, že momentálně hledáme hrotového útočníka. Nebo budeme mužstvo doplňovat hráči, kteří jsou momentálně v béčku," uzavřel Psotka, který v áčku počítá i s mladíky Jakubem Rolincem a Markem Schmidtem.

Slavii i Bohemians město osvobodí od poplatků ze vstupného


Liberec podruhé v řadě neskóroval a nestačil ani na švédského nováčka