Johana prý není jen marketingový tah. Co mu řekli v Boleslavi?

Johana prý není jen marketingový tah. Co mu řekli v Boleslavi?

Důrazný bek a obávaný hlavičkář Petr Johana vstoupil potřetí do stejné řeky. Potřetí ve své dlouhé kariéře se totiž zjevil v aktuálně šestém celku Fotbalové národní ligy Baníku Most.

Priority Olomouce? Pořád kondice a defenziva

V létě mu v Mladé Boleslavi končila smlouva a od Karla Jarolíma měl náznaky, že už by to na základní sestavu nevypadalo: "Vzhledem k věku mi bylo řečeno, že už se na hřiště moc nedostanu," přiznal na stránkách idnes.cz sedmatřicetiletý veterán se třinácti mezinárodními starty za Českou republiku.

Bývalý zadák Liberce, Sparty či Manisasporu měl údajně na stole nabídku od Příbrami a nemělo jít o jediný klub, který o něj stál. Nakonec se však rozhodl pro druhou nejvyšší soutěž, v níž se stal nejhvězdnější posilou právě probíhajícího zimního období: "V Mostě jsme domluveni do léta, pak se budeme bavit, co dál. V Mostě mám velkou motivaci," přiznal zkušený fotbalista, s nímž se v Baníku počítá déle než na necelého půl roku.

Most je překvapivými tahy proslulý. V minulosti angažoval i Tomáše Řepku, který si však žádný druholigový start nepřipsal. Johana už ovšem hrál v přípravě proti Chomutovu a do sestavy se zařadil okamžitě: "Není to jen marketingový tah. Diváci se na něj jistě rádi přijdou podívat, je to bývalý reprezentant, který prošel věhlasnými kluby, ale Most posune hlavně z fotbalového hlediska zase o kousek výš," zakončil v rozhovoru pro idnes.cz mostecký sportovní ředitel Anton Stehlík.

Da Costa je pozitivní a snaživý, ale to je pro Slavii málo...


Z čeho má Šilhavý a jeho kolegové největší vrásky na čele?