Kapitán Piták vyvolal ostrou polemiku mezi slávisty i sparťany

Kapitán Piták vyvolal ostrou polemiku mezi slávisty i sparťany

[hot]POZNÁMKA[/hot] Od neděle má pražská Slavia nového kapitána. Na soustředění v Turecku si červenobílí místo Karola Kisela, který ukončil kariéru a stal se v Edenu sportovním ředitelem, byl spoluhráči do důležité funkce zvolen další Karel, čtyřiatřicetiletý slávistický navrátilec Karel Piták. Ten se po více než sedmi letech v zimě z Jablonce vrátil do Slavie. V hlasování hráčů a trenérů nyní posbíral nejvíc hlasů. A vyvolal polemiku mezi skalními příznivci Slavie a kupodivu i Sparty.

Pomstí Plzeň Slavii a pokoří Šachtar, jež vlastní stvořitel nenáviděného prezidenta Janukovyče?

„Je pro mě veliká čest stát se hned po návratu do Slavie kapitánem. Jsem tu jen měsíc a už mě kluci a trenéři zvolili. Jsem moc rád a doufám, že jejich důvěru nezklamu,“ prohlásil očividně potěšený Piták. Jeho zástupcem se stal Milan Škoda, bývalý útočník, během podzimu trenérem Miroslavem Koubkem přeškolený na stopera.

„Že se do Slavie vrátil Piták? To je pro mě vyloženě nesympatický hráč, kterého máme spojeného s Edenem. Symbol nesympatičnosti. Takže když tam zase je, logicky si zvýšila i moje slávistická antipatie,“ prohlásil pro magazín HATTRICK, jehož nové číslo i s přílohou LIGOVÉ JARO 2014 vychází už ve čtvrtek 13. února, velký sparťanský příznivec herec David Novotný (mj. Jarda Kužel z kultovního seriálu a filmu Okresní přebor a údržbář v běžícím seriálu ČT 1 Čtvrtá hvězda, který píše pravidelně na fanouškovský server spartaforever.cz).

Vůdce slávistického kotle na Tribuně Sever Lukáš „Strašák“ Vala naopak vyjádřil z Pitákova návratu radost. I když s určitým „ale“, které asi i vystihuje Novotného škodolibou radost.

„Strašák“: „Karle, v Edenu už nežaluj!


„Vítám Pitákovu o osobnost, jeho fotbalovost, jen bych si přál, aby ve Slavii omezil polehávání a žalování. Hráč jeho kvalit a věku by mohl mít více nadhledu a místo žalování u rozhodčích spíše soupeři ostrý zákrok vrátit,“ sdělil „Strašák“ HATTRICKZ. „Obecně tohle polehávání, žalování a brečení nenávidím a tuto pomyslnou štafetu, za kterou se nám dříve ostatní posmívali, úspěšně před pár lety převzal rival z Letné, zejména pak oblíbenec sparťanského kolegy Davida Novotného – Marek Matějovský. Tak to zkrátka bývá, nic není napořád,“ píchl si naopak do Novotného skrze jeho oblíbeného letenského hráče „Strašák“.

Přesvědčí Pelta Spartu i fandy, aby hrála na novém Strahově? Nebo sem naláká jiný klub?

Co k tomu dodat? Vůdce slávistického kotle má s tím „žalováním“ kus pravdy. Piták byl navíc dosud v Jablonci spíše hýčkán. To nebyl klub, jemuž by rozhodčí zrovna škodili. Ve slávistickém dresu si v roce 2014 bude nejspíš muset zvyknout na tvrdší časy. Spojené třeba s tím, že červenobílí již bezmála padesát zápasů nekopali v Gambrinus lize penaltu… To může být velký záběr na nervy nového slávistického kapitána. Aby se pak jeho kapitánská funkce nestala kontraproduktivní.

Ale třeba se to rychle změní příchodem kanonýra Tomáše Necida, který už donutí rozhodčí k nařízení nezpochybnitelných penalt.

V České televizi protežují Spartu a urážejí Slavii – bude to řešit Rada ČT?

Ostatně Necidův návrat je dalším velkým slávistickým tématem. Pokud v zimní přípravě hrál, červenobílí stříleli góly a většinou vyhrávali. Když nenastoupil, aby se po dlouhodobém zranění před jarem šetřil, Slavia branku nedala a prohrála 0:1 (s rumunskou Constancí i s bulharským CSKA Sofia).

I proto fandové červenobílých barev přejí novému kapitánovi Pitákovi silné nervy (a aby své kapesníčky nechal v Jablonci) a Necidovi pevné zdraví.

Slavii čeká tuhý boj o záchranu (a o finále Poháru České pošty?)!

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

[img id="43663"]