Máme 3 skvělé brankáře, těší rumunského kouče golmanů Plzně

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V plzeňském realizačním týmu není nováčkem pouze nový hlavní trenér Dušan Uhrin, ale také rumunský kouč brankářů Dragos Picu, který má momentálně v kyperské Larnace na starosti Kozáčika, Bolka i Pavlíka.

Máme 3 skvělé brankáře, těší rumunského kouče golmanů Plzně
Skvělá ofenzíva, organizace i disciplína... Lucescu chválil Plzeň

Petr Bolek, jenž přišel do Doosan arény ze Senice, poodhalil náplň tréninků: "Půl hodiny se připravujeme s trenérem, děláme různá cvičení na zahřátí. Pak přijdou kluci a trénují centry i střelbu. Já s Romanem Pavlíkem chodíme na střelbu a Matúš se zbytkem týmu nacvičuje standardky a rohy. Ke konci je hra, kde se v brance střídáme,“ uvedl na stránkách fcviktoria.cz Petr Bolek.

A panuje s rumunským odborníkem spokojenost? "Zatím si nemůžeme na nic stěžovat. Je to něco nového, děláme trochu jiná cvičení. Teď nastala doba, kdy jsme se už poznali, a myslím si, že to vůbec není špatné, spíš naopak,“ pokračoval ostravský rodák.

Ruce si mne i další ze strážců plzeňské svatyně: "Tréninky jsou dost pestré, trenér vymýšlí nová cvičení a je to zase trochu něco jiného. Všichni tři gólmani si s trenérem rozumíme. Já pár slovíček anglicky umím a po lidské stránce je to úplně bez problému. Dragos je podobně mladý jako já, takže naše spolupráce je skvělá. Tréninky pod novým trenérem mají spád, což je určitě dobře. Samozřejmě, že se rozcvičíme, ale pak jdeme hned do branky. Mně osobně to takhle vyhovuje," uzavřel nejstarší z brankářské trojice Roman Pavlík.

A co dojmy nového člena realizačního týmu? "Máme tři skvělé brankáře. Jsou silní jako jednotlivci a také tvoří velmi dobrý tým. Všichni jsou naprostí profesionálové s dostatkem zkušeností. Je skvělé vidět, že v tréninku jdou do všeho naplno, pracovat s nimi mě baví,“ shrnul nový trenér gólmanů Dragos Picu.

Horváth se chystá prodloužit


Šachtar stále na vítězné vlně