Ščasný: Chceme do pohárů, cokoliv jiného by bylo alibistické

Ščasný: Chceme do pohárů, cokoliv jiného by bylo alibistické

Hráči Teplic chtějí v jarní polovině první ligy ukončit pětileté čekání na účast v evropských pohárech. Po podzimní části, ve které tým trenéra Zdeňka Ščasného obsadil nečekané třetí místo, prý ani jiné cíle mít nemůžou.

Ostrava jedná s Jabloncem o Třešňákovi a zkouší cizince

"Jakékoliv jiné vyjádření, než že se budeme chtít dostat do pohárů, by bylo alibistické," řekl na webu severočeského celku Ščasný. "Tohle přání máme všichni, celá kabina. Důležité pro mě však je, abychom předváděli fotbal, který bude bavit diváky. Ten nám může poháry přinést," dodal kouč.

Jeho tým má za sebou povedenou zimní přípravu, ve které neprohrál jediný zápas a porazil například Levski Sofia nebo Zaglebie Lubin. Kvůli zdravotním problémům v ní však ani jednou nenastoupil brankář Tomáš Grigar, pro první jarní kolo proti Dukle by však měl být připraven.

Teplice si pojistily asistenty

"Nechtěli jsme riskovat, proto jsme ho nenasadili do zápasu, ale s týmem už trénuje a já s ním pro ligu počítám jako s jedničkou," prohlásil Ščasný, který na soupisku zařadil také několik nováčků včetně sedmnáctiletého obránce Laca Takácse.

"Je to další talent z naší líhně. Zkoušeli jsme ho na dvou postech a oba zvládl velmi dobře. Má velkou budoucnost a může se stát, že na jaře do nějakého zápasu zasáhne," prohlásil Ščasný.

Spousta lidí Bohemku odepisuje

Na zkoušce naopak v Teplicích neuspěl argentinský stoper Nahuel Guerrero. "Pro tuto chvíli jsme se s vedením dohodli, že ho neangažujeme. V posledním zápase soustředění na Kypru se zranil, takže by nebyl nejspíš ihned k dispozici," uvedl trenér.

Severočeši si na jaře vyzkoušejí stejné střídačky, jaké budou na stadionech při letošním mistrovství světa v Brazílii. Poprvé byly testovány na loňském Poháru FIFA a na Stínadlech budou připraveny pro druhý domácí zápas proti Slavii. "Na lavičkách, které budou přímo tady, seděli hráči při utkání Brazílie - Japonsko," řekl předseda představenstva teplického klubu Pavel Šedlbauer. Lavičky vyrábí firma AGC, která teplický klub vlastní.

Horváth se chystá prodloužit


České kluby řešily, jak zvýšit divácký konfort a naplnit stadiony


[img id="44075"]