Plzeň je stále bez prohry, remízu s Rostovem zařídil Petržela

Hráči Plzně v generálce na jarní část sezony remizovali 1:1 s osmým týmem ruské ligy Rostovem na Donu a zakončili bez jediné porážky. V závěrečném duelu na soustředění na Kypru se gólově prosadil Milan Petržela.

Fanoušci Baníku kvůli Lukešovi vyhlásili válku vlastnímu vedení

Trenér Dušan Uhrin mladší nasadil téměř stejnou sestavu, jaká zakončila úspěšný podzim výhrou v Lize mistrů nad CSKA Moskva. Jen Rajtorala, který odešel do bundesligového Hannoveru, nahradil Řezník.

Viktorii se nevydařil vstup do zápasu. Už ve 2. minutě po závaru fauloval brankář Kozáčik a ruský reprezentant Arťom Dzjuba proměnil penaltu. O vyrovnání se těsně před poločasem postaral Petržela, který zakončil rychlý brejk.

Plzeň z devíti přípravných zápasů šestkrát vyhrála a třikrát remizovala. Celkem nastřílela 29 gólů a desetkrát inkasovala. Nejlepším střelcem byl se šesti góly Wágner, čtyřikrát se trefil Petržela a třikrát Bakoš, Kolář, Hořava a Ďuriš.

Po návratu domů se Viktoria bude připravovat na utkání Evropské ligy se Šachtarem Doněck, které je na programu 20. února.