Policie: Na Maradonu jsme nevytáhli zbraně

Policie: Na Maradonu jsme nevytáhli zbraně

DIEGO MARADONA pobouřil svou verzí konfliktu na letišti v Riu de Janeiro brazilské policisty. Bývalý slavný fotbalista v pátek uvedl, že na něj a jeho průvodce strážci zákona vytáhli zbraně, policie to však popřela a má na to prý důkazy na videu.

Argentinský hrdina Maradona ztropil ve čtvrtek společně se svými čtyřmi společníky scénu poté, co ho kvůli pozdnímu příchodu odmítli vpustit na palubu letadla. Při strkanicích s pracovníky letiště utrpěly újmu skleněné dveře ve VIP prostoru. Maradona poté na tiskové konferenci ve vlasti popisoval, že ho přivolaní policisté ohrožovali pistolemi.

Verzi kontroverzního Argentince však brazilská policie v sobotním prohlášení odmítla jako lživou. "Policisté byli přivoláni, protože došlo k nějaké mele. Když ale dorazili na místo, zjistili, že jde jen o drobnou rozmíšku. V žádném případě nevytáhli zbraně," tvrdí policie, jež prý může Maradonovu verzi vyvrátit i pomocí záběrů z letištních kamer.

Pětačtyřicetiletý Maradona a jeho průvodci se ještě budou s největší pravděpodobností muset do Brazílie vrátit na případné soudní projednání případu. Podle policejního mluvčího nebyl někdejší fotbalista zatím z ničeho obviněn, ale může se tak stát později. Za odporování úředním osobám hrozí v Brazílii až dva roky vězení.

[ 24.12.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: Reuters ]