Žolík Švancara o Slepičkovi, Volešákovi, Zemanovi i Šlapákovi

Zkušený útočník Petr Švancara věří, že jeho nový spoluhráč Miroslav Slepička konečně zažehná zdravotní problémy a bude pro Příbram důležitou postavou v jarním boji o záchranu. Přeje mu, aby se chytil, přestože je jeho přímým konkurentem na místo v sestavě.

Žolík Švancara o Slepičkovi, Volešákovi, Zemanovi i Šlapákovi
Jak se k žádosti Starky o 100 milionů postavilo ministerstvo?

Slepička poslední ligové utkání odehrál v květnu 2012, pak i kvůli zraněním strádal a nyní se pokouší oživit kariéru v rodné Příbrami, kde od podzimu trénuje.

"Hodně mu přeju, aby se do toho dostal. Je to dobré borec, jak říkáme my Brňáci, a je na něm vidět, že se chce do fotbalu hrozně moc vrátit. Za jeho přístup bych mu to přál," řekl Švancara. "Vypadá dobře a věřím, že nám na jaře pomůže. Má to v hlavě dobře srovnaný a je dobrý i do kabiny," dodal.

Švancara si pochvaluje i další posily Martina Zemana a Ladislava Volešáka, který jediným gólem rozhodl generálku na ligu s Roudnicí. "Láďa je vynikající hráč, o něm se ani nemusíme bavit. A pro Zemana může být Příbram jen přestupní stanice, protože fotbalista je to výborný a může mít skvělé jaro. My už si ho musíme v kabině ukočírovat po lidské stránce. Ale herně vypadá velmi dobře. Podobně jako Martin Šlapák, kterému pomohlo hostování v druhé lize," míní Švancara.

Šestatřicetiletý útočník počítá s tím, že na jaře bude plnit roli náhradníka, i tak chce ale být platným členem týmu. "I když moje role bude podle všeho žolík, musím to tak brát a být připraven pomoci týmu. Především musím být s dalšími staršími kluky lídrem, který mladším klukům pomůže táhnout tým za záchranou," řekl Švancara.

Komňacký proti Plzni posily nevyužije

Ví, že jaro bude hodně složité, jelikož Příbram přezimovala na 14. místě s náskokem jediného bodu na poslední Bohemians Praha 1905, s nimiž se utká hned v úvodním kole. "Doufal jsem, že bude více bodů, ale i tak to musíme zvládnout. Hlavní je nachystat hlavu a nenechat se semlít tím tlakem. Přijde stres, začnou psát noviny, nesmí se tomu podlehnout," uvedl.

I když mu v létě končí v Příbrami smlouva, na jeho motivaci zachránit klub v lize to nic nemění. "Příbrami bych ligu přál dál. Navíc nehrajeme jen o ligu, ale i o vlastní angažmá. Mně končí smlouva, rád bych ve fotbale ještě působil, takže hrajeme za Příbram i sami za sebe," řekl.

Švancara věří, že tým je na záchranářské boje nachystán, i když v přípravě vyhrál jen čtyři z 12 zápasů. "S některými zápasy jsme nebyli spokojeni, ale já se na to chci dívat hlavně pozitivně. Byly to náročné zápasy s těžkými soupeři, což nám dává dobré zkušenosti do těch jarních bojů," řekl Švancara.

Pomoci má i výhra 1:0 v generálce s Roudnicí. "Jsem rád, že jsme ten poslední zápas zvládli, protože z vlastní zkušenosti vím, že když se vyhraje zápas, ve kterém nehrajeme úplně super fotbal, tak je to hodně důležité z psychologického hlediska. Na soustředění v Turecku jsme takové zápasy nezvládli, teď ano, což je pozitivní signál," dodal.

Horváth: Neviděl jsem jediný důvod, proč neprodloužit