TOP 5 hráčů Gambrinus ligy do 20 let

Někteří už ohromují Gambrinus ligu, jiní zase pomalinku nakukují do kádru ligových výběrů. Přesto je spojuje jedna věc, a to ta, že by do budoucna měli patřit k tomu nejlepšímu, co česká nejvyšší soutěž nabídne. Pojďme si představit pět nejnadanějších hráčů do 20 let, kteří naplňují tyto předpoklady.

TOP 5 hráčů Gambrinus ligy do 20 let
Slavia měnila s Boleslaví. Kdo má v Edenu pomoci zachránit první ligu?

5. Lukáš Juliš (AC Sparta Praha)


Sparta v zimě nakupovala minimálně, nebyl důvod. Otázky směřující směrem k posílení útočné fáze, kdy má na úplný hrot letenský celek pouze Bednáře a Lafatu, odvracel trenér Lavička jednoduchou větou. „Útočníka hledat nebudeme, máme Juliše,“ vysvětloval lodivod lídra tabulky.

Možná trochu překvapivé prohlášení, ale kdo sledoval výkony talentovaného fotbalisty v mládeži a sparťanské rezervě, případně juniorce, musí souhlasit, že trenér Lavička nepřehání. Na podzim sice zvládl pouhých devět ligových minut, důvodem však bylo i dlouhé zranění nártu, kterého ho vyřadilo téměř na celou první půlku sezóny. Nicméně na zimní přípravu se dal do kupy a dokázal v ní vstřelit hned 3 branky, což není vůbec špatné.

Na jaře se tak může dostat i na mladého střelce, který má však ve dvojici Bednář – Lafata, opravdu těžké konkurenty. On však má být hlavně budoucností Sparty.

[break]
Hadamczik je hokejový Bílek! Fotbal kvůli koučovi obětoval Brazílii, hokej Soči

4. Moustapha Ndiaye (Slovan Liberec)


Další útočník v našem výběru. Devatenáctiletý borec původem ze Senegalu na podzim ukázal, že v něm dřímá slušný potenciál. Ligové minuty však nesbíral v dresu mateřského Slovanu, ale na hostování v klokaní kapse, odkud se však na jaro vrací na sever Čech.

Dohromady má na kontě už dvacet ligových utkání, během kterých strávil na zeleném pažitu 599 minut. Na ligový gól stále čeká, avšak kdo viděl 184 centimetrů vysokého borce v akci, musel zbystřit, do budoucna by mohl být výtečnou exotickou esencí pro Gambrinus ligu.

[break]
Kdo získá Zlatou kopačku? TOP 5 nejlepších kanonýrů v Evropě

3. Daniel Holzer (Baník Ostrava)


Nejmladší hráč z našeho výběru. V šedých barvách, ve kterých se v poslední době vyvíjí sezóny Baníku Ostrava, musí být zjevení Daniela Holzera příjemným balzámem a zábleskem pro těžce zkoušené fanoušky slezského celku.

V osmnácti letech má na kontě 12 ligových startů a v nich zaknihoval tři gólové asistence. V základu Baníku by neměl chybět ani v jarní části. Rozhodně ho nečeká nic lehkého, boj o záchranu bude na Bazalech denním chlebem a pomoci k úspěšné misi má i nadstandardní talent.

[break]
Máme dostatek kvalitních hráčů s perspektivou, těší Slovácko

2. Michael Lüftner (FK Teplice)


Jako zjevení se v loňském ročníku v sestavě Teplic vyloupl Michael Lüftner a výkony tehdy teprve osmnáctiletého stopera snesly hodně přísná měřítka. Pravidelně na něj po svém příchodu na sever Čech ukazoval při skládání základní sestavy i náročný trenér Zdeněk Ščasný.

Neodmyslitelně patřil do základu i od počátku letošní sezóny a ofenzivně laděné spoluhráče jistil ze stoperského můstku velmi dobře. Nepovedl se mu duel s Příbramí, kdy dostal červenou kartu a jako bonus veřejný kartáč od vlastního kouče za špatný přístup.

Od tohoto duelu už do ligového dění nezasáhl. Důvodem však není výkonnost nebo trest, ale zranění kolene, které ho vyřadilo na dlouhé měsíce. Přesto lze předpokládat, že po uzdravení bude patřit k ozdobám nejvyšší soutěže.

[break]
Nejlepší střelec Sparty: Žádná oslnivá forma, spíš štěstí

1. Isaac Sackey (Slovan Liberec)


Druhý zahraniční fotbalista v našem výběru je shodou okolností opět z kádru Liberce a je vidět, že skauting na severu Čech rozhodně patří k těm nejlepším v českém prostředí. Pořádnou trefu udělal v případě Isaaca Sackeyho.

Urostlý devatenáctiletý defenzivní středopolař z Ghany se ve výborném světle ukazuje nejen na půdě Gambrinus ligy, ale i Evropské ligy a také proto se na něj vyptávalo už několik zahraničních klubů.

Mladík z černého kontinentu tak pouští na hřiště minimálně mnohem zkušenějšího Luboše Huška a není se čemu divit, sám si totiž vede jako zkušený mazák. Jediné, co mu lze vytknout, je někdy až přehnaný důraz, za který sklízí žluté a občas i červené karty. Přesto z něj roste opravdu velmi kvalitní fotbalista, kterému bude Gambrinus liga zřejmě brzy malá.