Zrádce! Fanoušci Sigmy se vydali za Doležalem...

Útočníka Martina Doležala po přestupu z Olomouce do Jablonce dál stíhá nelibost olomouckých fanoušků. Ti se na jeho jabloneckou ligovou premiéru přijeli podívat do nedalekého Uherského Hradiště a v hledišti rozvinuli transparent se slovem "zrádce" a dvěma čísly - přeškrtnutou 15, kterou měl Doležal na olomouckém dresu, a číslem 24, které nyní nosí v Jablonci.

Zrádce! Fanoušci Sigmy se vydali za Doležalem...
Slovácko vstoupilo do jarní části výhrou. Nedalo šanci Jablonci

"Transparentu jsem si všiml. Ale v průběhu zápasu jsem jej nevnímal," řekl Doležal, který měl vedle svých nepřátel v hledišti také rodiče a kamarády.

Jeho vztahy s Olomoucí jsou stále napjaté. Doležal chvíli uvažoval, že se půjde po zápase v Hradišti ještě podívat s bývalým spoluhráčem a nyní soupeřem ze Slovácka Jakubem Petrem na druhý poločas utkání Olomouce se Slavií, nakonec ale tuto myšlenku zavrhl.

"Netroufám si po mém odchodu tak brzy na stadion přijít. Dám raději přednost cestě domů," svěřil se novinářům.

Obtížnou situaci nové posily, od níž si přitom hodně slibuje, vnímá i trenér Jablonce Roman Skuhravý. "Martin je v novém prostředí, prožil nesnadný odchod z Olomouce. Očekávám od něj góly. I když žádný nedal, tak jsem s ním spokojen, jen mu chyběla větší odvaha v útoku," zhodnotil kouč výkon třiadvacetiletého střelce, který v podzimní části ligy dal za Olomouc osm branek.

Do základní sestavy jej zařadil místo Fantiše, který na hrotu útoku odehrál v přípravě více zápasů. "Dostal přednost kvůli standardním situacím," vysvětlil Skuhravý.

Sám Doležal viděl příčinu porážky 0:1 se Slováckem ve špatném začátku zápasu a rychle inkasované brance. "Nepohlídali jsme si odražený míč. Potom jsme moc chtěli utkání zvrátit. Příliš jsme se ale do střeleckých šancí nedostávali," řekl Doležal.

Jedinou šanci k vyrovnání podle něj hosté prováhali. "Po úniku Kopic nahrával míč pod sebe. Kdyby jej poslal po čáře, tak jsme byli dva nachystaní před prázdnou brankou a mohli srovnat skóre. Bohužel jsme utkání dnes nezvládli," posteskl si po nevydařené premiéře jablonecký útočník.

TOP 5 hráčů Gambrinus ligy do 20 let


Vypadalo to, že si jdeme zahrát fotbal, říká po debaklu Piták