Luckassen: Nemyslím, že můžu něco zvláštního poradit

Nizozemský útočník s ghanskými kořeny Kevin Luckassen od mládežnických kategorií oblékal dres Alkmaaru, s mužstvem Liberce si ale v bývalém působišti nezahraje. Čerstvá posila Slovanu není na soupisce pro Evropskou ligu a čtvrteční odvetu úvodního kola vyřazovací fáze bude v Nizozemsku jen sledovat z tribuny.

Luckassen: Nemyslím, že můžu něco zvláštního poradit
5 budoucích a překvapivých hvězd Mistrovství světa 2014?

"Je to škoda, ale nedá se s tím nic dělat. Snad se dočkám v příští sezoně. V této si musím vystačit pouze s ligou, na kterou se tak mohu naplno soustředit," řekl Luckassen v rozhovoru pro liberecké internetové stránky.

Se Slovanem přesto do Alkmaaru odletěl, cestu do někdejšího působiště si nechtěl nechat ujít. "Bude příjemné potkat se se známými, které v Alkmaaru mám, ale nastoupit bohužel kvůli pravidlům nemohu," litoval dvacetiletý útočník.

Do prvního týmu Alkmaaru se dostal v roce 2011, nastoupil ale jen v jednom pohárovém zápase. Vloni bývalý nizozemský mládežnický reprezentant odešel do skotského Ross County, odkud ho v závěru minulého týdne až po úvodním souboji s Alkmaarem získal Liberec.

Hned v neděli už trenér Jaroslav Šilhavý nasadil Luckassena do základní sestavy v úvodním jarním ligovém kole s Mladou Boleslaví (2:2). "Jsem rád, že jsem hned dostal příležitost poprvé nastoupit, jen mi je líto, že zápas nakonec skončil remízou. Měli jsme ho vyhrát," litoval Luckassen ztráty vedení 2:0.

Šilhavý prý jeho znalostí o Alkmaaru zatím nevyužil. "Sám je několikrát viděl, celkově o něm máme mnoho informací. Nemyslím, že bych mohl něco zvláštního poradit," mínil Luckassen.

Příchod do Liberce probíral s ghanským záložníkem Slovanu Isaacem Sackeym. "Mluvili jsme o lize, o klubu, o místních poměrech. Potkali jsme se už dříve. Máme stejné kořeny. Sice pocházím z Nizozemska, ale moji rodiče jsou z Ghany. Isaac je také z Ghany, dobře si rozumíme," dodal Luckassen.

10 nejlepších střelců Premier League za jeden klub