Slavia se z pětigólového debaklu oklepala, v derby porazila Duklu

Slavia porazila v pražském derby třetí Duklu 2:1 a napravila úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce. Předehrávku 18. kola ligového kola zvládla díky gólům zimních posil Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu, až v závěru snížil Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

Nové tváře v první lize aneb jak se dařilo některým nováčkům?

V úvodní desetiminutovce se soupeři v Edenu spíše oťukávali. Poté střelu hostujícího Mareše zblokoval Dostál na roh a podobně dopadla na druhé straně Pitákova rána po rohovém kopu. V 15. minutě už se slávisté z dalšího rohu prosadili. Při svém druhém startu za červenobílé otevřel hlavou skóre stoper Smejkal.

Domácí vůbec nepůsobili jako mužstvo s nejméně produktivním útokem ligy a nejhorší bilancí na vlastním hřišti. Z další standardní situace Necid hlavičkoval nad branku.

Aktivní Slavia přidala v předposlední minutě druhou branku. Boudjemaa našel kolmicí za obranu Necida, který zakončil přesnou přízemní střelou. Kmenový hráč CSKA Moskva se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé od listopadu 2008.

Duklu mohl vrátit do hry v 58. minutě nejlepší týmový střelec Pospěch. Jeho ránu však vykopl z brankové čáry Gecov. Naděje hostů vzrostla v 72. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Vošahlík.

Celek z Julisky ze závěrečného tlaku snížil. Čontofalský sice nejprve vyrazil nepovedený odkop spoluhráče Škody, ale v 87. minutě už ho hlavou překonal Pospěch. Bývalý útočník Slavie desátou trefou dorovnal vedoucího ligového střelce Aidina Mahmutoviče z Teplic. Dukla však druhý gól nepřidala a prohrála po sérii šesti utkání bez porážky.

Slavia se díky tříbodovému zisku vzdálila na čtyři body sestupovému pásmu.

18. kolo Gambrinus ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)

Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4939.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Zmrhal, Gecov - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90.+1 Prošek). Trenér: Koubek.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (78. Marek) - Hlinka, Gedeon, Kalouda (61. Koval) - Mareš, Pospěch, Berger (46. Černý). Trenér: Kozel.

Víte, ve kterém časovém úseku je Lafata nejnebezpečnější?