Pět nejnafoukanějších osobností světových trávníků

Mají velká ega, bankovní konta obřích rozměrů a pro mnoho fanoušků představují skutečný trn v oku. Pojďme si představit pět mužů z fotbalového prostředí, kteří leží veřejnosti v žaludku svým chováním snad vůbec nejvíce.

Pět nejnafoukanějších osobností světových trávníků
Osm naprosto neprodejných hvězd

Ashely Cole – Chelsea


Tak tenhle dlouholetý reprezentační obránce Anglie nemá velké množství obdivovatelů zejména v řadách fandů Arsenalu Londýn.

V dresu Kanonýru totiž udivoval Premier League, když však nedostal smlouvu odpovídající jeho představám, s chutí přešel do týmu konkurenta z hlavní města Chelsea. A proč je mimochodem tak málo oblíbený? Urážejícím pro něj byla gáže 55 tisíc liber za týden …

[break]
5 tváří, u nichž angličtí giganti děkují své šťastné hvězdě, že je nepodepsali

Nicklas Bendtner – Arsenal


Také dánský forward rozhodně nedostatkem sebevědomí netrpí. Zajisté jde o šikovného fotbalistu, avšak žádnou fotbalovou superhvězdou rozhodně není, leč sám má o sobě dost velké mínění. Nedávno třeba pronesl, že další přestup, který ho čeká, bude do Realu Madrid nebo FC Barcelona. Odvážná slova od hráče, který se nedokázal pořádně prosadit do sestavy Arsenalu či Juventusu.

Aby nebylo sebejistoty a velkohubých prohlášení málo, přinesl i jedno za všechny vypovídající. „ Do pěti let bude nejlepší útočník na světě, vím, že to dokážu, protože se koukám kolem sebe a vidím, co dokážu já a co ostatní,“ věří současný náhradník Arsenalu

[break]
10 technicky nejvyspělejších hráčů naší sluneční soustavy?

Mario Balotelli – AC Milán


Mezi naší trojicí nemůže chybět ani borec, jenž má sice problémy navléci na sebe rozlišovací dres, ale sebevědomí má na rozhazování vidlemi. Když například v roce 2010 vyhrál cenu pro Zlatého chlapce, pronesl, že druhého v pořadí Jacka Wilshere, už tehdy hvězdu Arsenalu, vůbec nezná.

Netrvalo dlouho a přišel s ještě sebejistějším tvrzením. „Na světě je jen jeden fotbalista, který je o něco málo lepší než já. Je jím Lionel Messi, ostatní mě nezajímají,“ deklaroval bez bázně Mario.

[break]
19 nejúspěšnějších anglických klubů všech dob

José Mourinho – Chelsea


Tak tohohle portugalského stratéga snad nelze vynechat. José je rozhodně skvělým trenérem, což ukazoval na všech štacích, kde pevně vládl trenérskému kormidlu, avšak nelze než konstatovat, že by mu někdy více pokory neuškodilo.

Special One, jak on rád sám sebe nazývá, dost často do éteru vypustí větu, která nadzvedne nejednoho nezaujatého pozorovatele. Za zmínku rozhodně stojí jeden z jeho posledních výroků, kdy dlouholetého soka Wengera nazval specialistou na selhání. Jak je vidět, úctu ke starším neuznává.¨

[break]
Fotbalová fakta: Torres, Pedro, Vidič Gascoigne či Litmanen

Zlatan Ibrahimovič – PSG


Fotbalová kouzelník, jehož výkony v posledních letech nelze než obdivovat, avšak na velikost jeho ega snad ani neexistuje stupnice. Množství jeho výroků, které uráží či zesměšňují jiné snad nelze ani spočítat. Není od věci zmínit alespoň jedno památné motto, které kdysi pronesl po utkání Ligy Mistrů.

„Šel jsem doprava, on šel taky doprava, šel jsem doleva, on taky, znovu jsem šel doleva a on šel na párek,“ s úsměvem na tváři pronesl švédský zabiják. Leč v jeho případě lze podobné kousky snad i odpustit, v momentální formě je k nezastavení.