Změnu trenéra neřešíme. Musíme makat, hecuje Gecov

Hráči Slavie od pondělí plní rozkazy nového kouče Alexe Pastoora, který nečekaně nahradil odvolaného Miroslava Koubka. Tento tah byl překvapením nejen pro fanoušky vršovického klubu, ale i pro samotné hráče. Těm změny ve vedení oznámil sportovní ředitel Karol Kisel.

Změnu trenéra neřešíme. Musíme makat, hecuje Gecov
Kisel: Chceme hrát novým, ofenzivnějším stylem

„Musíme pracovat s tou situací, která je. Přišel nový trenér a na nás je, abychom pracovali a makali, ne abychom něco řešili,“ řekl v rozhovoru pro klubový web záložník Marcel Gecov, který podobnou situaci dokonce zažil osobně. „Přišel jsem na trénink a oni už se mnou nepočítali. Tak to ale někdy prostě ve fotbale chodí.“

Podrobného vysvětlení, proč ke změně na trenérském postu, ale vedení hráčům nepodalo. „Máme stanovené nějaké cíle. A jestli vedení dospělo k závěru, že se k nim dopracujeme snáze touto formou, tak to musíme respektovat. Nevím, na čem přesně se vedení klubu dohodlo, přichází nový trenér, a tím to pro nás končí. Musíme pracovat stejně a snažit se splnit cíle, které jsme si dali,“ má jasno 26letý středopolař.

Na prvním tréninku chtěl kouč Pastoor vidět všechny hráče při hře jedenáct proti jedenácti. „Asi aby mohl vyzkoušet různé herní modely. Snažili jsme se to každý odmakat, přišel nový trenér a všichni teď budou chtít být těmi, kdo budou v základu a rvát se o to, aby Slavia byla výš, než je,“ řekl Gecov.

Nicméně si nemyslí, že s příchodem nového trenéra nějak stouplo nasazení v tréninku. „Trenér Koubek hodně dbal na to, aby byl každý trénink kvalitní a profesionální, aby to byla jízda. To by asi bylo smutné, kdybychom reagovali jen na příchod nového trenéra,“ podotýká bývalý mládežnický reprezentant.

Nizozemec Pastoor je už třetím koučem Slavie v probíhajícím ročníku. Problém by prý nastal, kdyby se každý nový trenér snažil překopat tým a změnit cíle. „Nám ale zůstal kádr stejný a cíle také,“ uzavřel Gecov.

Sešívané čeká v pondělí další těžká zkouška. V rámci 19. kola Gambrinus ligy se představí na hřišti ambiciózních Teplic, které budou chtít udržet třetí příčku před svými pronásledovateli. Čtvrtá Boleslav i pátá Dukla ztrácí na Severočechy pouhý bod, šestý Liberec pak body dva. Slavii patří desáté místo.

Kornějev: V životě jsem neviděl takový divácký elán jako na Slavii


Necid: Pro mě by bylo super, kdybychom hráli systémem 4-3-3