Kincl: Ranní vstávání je náročnější než odehrát celý zápas

Jméno bývalého útočníka Viktorie Žižkov, Sparty, Zenitu Petrohrad či Rapidu Vídeň Marka Kincla už se ve fotbalovém světě skloňuje dvacet let. Všechny roky je to navíc ve spojitosti s jeho hráčskou kariérou, což by mohlo některé vzhledem k blížícím se jednačtyřicátým narozeninám překvapit. Dvojnásobného českého reprezentanta můžete v současnosti zastihnout ve třetí nejvyšší soutěži ČFL, kde pomáhá v boji o špičku celku SK Viktorie Jirny.

Kincl: Ranní vstávání je náročnější než odehrát celý zápas
Kanonýrka Slavie Divišová: Slavná jména nic neznamenají

Na podzim vaše Jirny prohrály po pěti a půl letech a 85 zápasech domácí duel. Setkal jste se někdy s něčím takovým? Aby to nebyl tuzemský rekord…

Nesetkal. Trochu mě mrzí, že nás porazilo béčko Sparty v čele s mým dobrým kamarádem Martinem Haškem na postu trenéra. A navíc jsem měl dvě tutovky, které jsem nedal.

Jirny jsou po premiérovém podzimu v ČFL třetí s nepatrnou ztrátou na lídra. Ze 17 zápasů 28 branek, vy ale žádná. Odpovídá ten úrovňový skok s divizí, v níž jste dokázal za sezónu nasázet i 42 gólů?

Bylo to trochu i tím, že jsem v roce 2013 prodělal dvě operace, z toho první byla operace páteře, po které jsem byl půl roku v rekonvalescenci. V mém věku se člověk zpátky do formy dostává hodně pomalu. Samozřejmě je rozdíl mezi divizí a ČFL a já jsem taky o další rok starší.

Jak těžké se je s jednačtyřicítkou na krku motivovat k soutěžním zápasům?

Když má člověk fotbal rád, tak se k zápasu motivovat nemusí. Horší je to ráno po zápase vstávat. To je náročnější, než odehrát celý zápas.

Klub sází na zkušené exligové borce a la Jiří Homola a spol. Přesto, není v kádru nějaký mladík, o němž v budoucnosti uslyšíme i v souvislosti s Gambrinus ligou?

Těžko říct. Záleží na každém, jak k tomu přistoupí. Já si odbyl ligovou premiéru až v jednadvaceti letech. Člověk nikdy neví, v jakém utkání si ho někdo všimne. Samozřejmě záleží i na štěstí, být ve správný čas na správném místě.

Velký rozhovor s Markem Kinclem si můžete v rámci tradiční rubriky "Hvězdy v ústraní" přečíst v novém čísle magazínu Hattrick, které dorazí na trh už ve čtvrtek 13. března.


[img id="43609"]