Moyesovi teče do bot, jeho svěřenci nehrají pro něho

David Moyes a Manchester United? Toto spojení podle mnohých není úplně ideální. Myslí si to pak především fanoušci Manchesteru United, kterým se ale vůbec nelíbí aktuální postavení týmu v tabulce i podávané výkony.

Moyesovi teče do bot, jeho svěřenci nehrají pro něho
Který tým Premier League bude mít na MS největší zastoupení?

Nástupce Sira Alexe Fergusona zažívá na lavičce United těžké časy, ale zabalit nic nehodlá. Po poděkování fanouškům za podporu, kterou dost možná vnímá už pouze sám Moyes, se vyjádřil i na adresu svých svěřenců.

Moyes řekl, že má naprostou podporu týmu, který je však pouze matným stínem celku, který v loňské sezoně získal titul v anglické Premier League.

Manchester totiž figuruje pod prvními pěti místy v tabulce, které zaručují účast v evropských pohárech. „Rudí ďáblové“ sice dokázali na podzim postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů do vyřazovacích bojů, ale je dost možné, že hned přes to první nepřejdou.

V úvodním osmifinálovém duelu totiž podlehli podceňovanému Olympiakosu na jeho půdě 0:2 a v domácí odvetě tak mají co dohánět. Přitom právě případné prvenství v Lize mistrů může být jedinou šancí, jak si zajistit účast v milionářské soutěži i v příštím roce. Z ligy to totiž na postup zatím vůbec nevypadá.

„Moji svěřenci nehrají pro mě. Musím být čestný jak směrem k hráčům, tak k médiím i fanouškům. Je jasné, že musíme hrát lépe. Proti Olympiakosu jsme předvedli nejhorší výkon pod mým vedením. Bylo to hodně znepokojivé, ale musíme se z toho poučit a zlepšit se,“ řekl Moyes.

Arsenal lanaří další posilu z Realu, nyní za 800 milionů