Chelsea vede. Čech ale vidí největšího favorita na titul jinde

Po hrubce, kvůli které česká reprezentace přišla o vítězství nad Norskem v premiérovém utkání pod novým koučem Pavlem Vrbou, si Petr Čech spravil chuť v dresu Chelsea. Londýnskému celku pomohl dalším čistým kontem k hladké výhře v ligovém derby nad Tottenhamem 4:0. Chelsea díky třibodovému zisku zvýšila svůj náskok v čele Premier League.

Chelsea vede. Čech ale vidí největšího favorita na titul jinde
Který tým Premier League bude mít na MS největší zastoupení?

"Je to strašně důležité vítězství. Pokud jsme chtěli udržet první místo a dostat naše největší soupeře pod tlak, potřebovali jsme získat tři body. Navíc je to pro fanouška Chelsea veliké derby a všichni ho chtějí vyhrát, takže máme velkou radost,“ uvedl Čech na svých stránkách.

Přitom ještě v úvodu druhého poločasu svítil na tabuli bezbrankový stav. Poté ale během pětatřiceti minut nastříleli domácí čtyři góly.

„Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale Tottenham hrál v prvním poločase dobře. Nám se v něm naopak moc nevedlo, naštěstí jsme to po přestávce rychle zlomili. Rozhodly chyby soupeře, které jsme dokázali potrestat. Ve chvíli, kdy jsme dali první gól, se zápas začal lámat. Pak jsme přidali druhý, Tottenham hrál navíc o deseti, a bylo hotovo. Dál už jsme nad utkáním měli absolutní kontrolu,“ hodnotí 32letý gólman.

Blues mají devět kol před koncem na čele tabulky slušný náskok, jejich velký rival Manchester City ztrácí devět bodů. Ztrátu ale může hravě stáhnout, má totiž o tři zápasy méně.

„Pokud všechno vyhrají, budou zase první, mají lepší skóre. Takže pořád jsou největším favoritem na titul oni. My se soustředíme v první řadě sami na sebe, jdeme zápas od zápasu a na tabulku moc nekoukáme. Samozřejmě se nahoře budeme snažit udržet, co to půjde a bylo by hezké, kdybychom na prvním místě vydrželi až do konce,“ dodal Čech.

Moyesovi teče do bot, jeho svěřenci nehrají pro něho