Sevilla smetla La Coruňu, Real si uřízl ostudu

FC Sevilla vyhrála ve středečním zápase 16. kola španělské Primera División na domácím hřišti nad tápajícím Deportivem La Coruňa a v čele tabulky už má čtyřbodový náskok na druhou Barcelonu. Třetí Real Madrid ostudně prohrál doma s Recreativem Huelva 0:3.

Sevilla má doma neuvěřitelnou bilanci osmi výher v osmi zápasech a sen andaluské štiky o titulu dostává stále reálnější obrysy. Své skvělé statistiky si domácí nepokazili ani v duelu s Deportivem La Coruňa, které se pomalu propadá do beznaděje. Rozhodly o tom opět branky famózního střelce Kanoutého, který se poprvé prosadil po půlhodině hry a v 63. minutě z penalty domácí definitivně uklidnil. V sezoně dal už 14 branek a je v lize nejlepší. Po gólu přidali ještě Fabiano a Alvés. Barcelona má ovšem dokonce dva zápasy k dobru.

Nevídanou ostudu si uřízl na San Bernabeu třetí Real Madrid, který nestačil na letos skvělého nováčka z Huelvy. Bílý balet dostal výprask - za hosty se postupně trefili exliverpoolský Sinama-Pongolle, Uche a Viqueira. Bezkrevný Real vyslal na bránu soupeře jedinou střelu, hosté se naopak činili a celkově slavného soupeře přestříleli 12:4. Domácí přitom nastoupili se všemi hvězdami včetně van Nistelrooije, Beckhama, Raúla a nešťastného Cannavara, který byl u dvou prvních branek soupeře, v sestavě.

Tým Recreativo vyhrál na stadionu Santiaga Bernabeua poprvé v klubové historii, jež se začala psát už v roce 1889. Utkání se přitom nemuselo vůbec hrát, neboť představitelé Huelvy požádali kvůli tragickému úmrtí svých fanoušků při srážce autobusu s nákladním autem o odložení zápasu, svaz jim však nevyhověl.

Osasuna Pamplona vyhrála na domácím hřišti nad Levante 2:1. Nováček soutěže tak týmu, který se v úvodu trápil, ale v prosinci už navazuje na loňské výkony, skvělou sérii nepřerušil. Osasuna vyhrála popáté v řadě. Na stadionu Reyna de Navarry se hrál zajímavý zápas, kterému ovšem dlouho chybělo gólové koření. Domácí byli aktivnější, ale prim hrál skvělý gólman hostí Molina, který zlikvidoval sedm pokusů, které mířily mezi tři tyče.

Na dva ovšem nestačil - v 57. minutě se v šestnáctce hlavou prosadil Cesar Cruchaga a v 69. minutě přidal pojistku přesnou ranou k tyči po rychlém brejku a přihrávce Miloševiče Soldado. To už hráli hosté o deseti - když byl po druhé žluté kartě za hrubý faul vyloučen hostující Robert, přesto stačili v samém závěru snížit zásluhou Nina. Osasuna se posunula už na osmé místo v tabulce, Levante, které vybojovalo na hřišti soupeře v sezoně jen šest bodů, zůstalo sedmnácté.

Ostatní zápasy byly chudé na branky. Největším překvapením je bezbranková remíza předposledního San Sebastianu na hřišti Celty Vigo. Nováček z Tarragony má na chvostu tabulky na San Sebastian dvoubodovou ztrátu poté, co nestačil v domácím prostředí na Betis Sevilla. O výhře hostí rozhodla jediná branka Assuncaa z 63. minuty.

Getafe, kterému se v poslední době přestává dařit, doplatilo v zápase s Espanyolem Barcelona na nedisciplinovanost. V 66. minutě byl vyloučen Casquero a o sedm minut později zařídil výhru střelec Tamudo. Espanyol získal v letošní sezoně na hřišti soupeře tři body teprve podruhé. Racing Santander zdolal trápící se Villareal 2:1.