Krok Říma k elitě? Nový ultramoderní a úžasný stadion

Hráči AS Řím by mohli už za dva roky nastupovat na vlastním stadionu na kraji italské metropole. Projekt stavby nové arény pro 52 tisíc diváků ve středu představil předseda trojnásobného vítěze Serie A James Pallotta.

Krok Říma k elitě? Nový ultramoderní a úžasný stadion
Guardiola: Nikdy jsem nevěřil, že to bude až tak dobré

Stavba by podle odhadů měla vyjít na 300 milionů eur (8,23 miliardy korun), prodraží ji ale ještě nutnost vybudovat infrastrukturu v okolí. "Doufáme, že realizace projektu potrvá jen dva roky a vytvoří řadu pracovních míst. Stadion bude ultramoderní a úžasný," uvedl Pallotta.

AS se v současnosti dělí o Olympijský stadion s konkurenčním Laziem. Kapacitu nového stadionu, který vyroste ve čtvrti Tor di Valle na půli cesty mezi centrem města a letištěm Fiumicino, by mělo být možné během významnějších zápasů rozšířit až na 60 tisíc míst.

Italské týmy obvykle sídlí na chátrajících městských stadionech. Římský celek se těší, že se v nové aréně zbaví atletické dráhy a plánuje, že se dostane mezi klubovou elitu. Vzor mají funkcionáři AS v Juventusu, který od otevření nového stadionu získal dva ligové tituly a za třetím směřuje.

Moyes: Doufáme, že nám přestavba kádru nezabere tolik času