10 nejdražších kádrů evropské scény

10 nejdražších kádrů evropské scény

Jaká jsou nejdražší mužstva Starého kontinentu? Poté, co Manchester United začátkem roku 2014 přivedl španělského reprezentanta Juana Matu z Chelsea za 37,1 milionu liber, se v desetičlenném seznamu posunul na třetí místo před Paris Saint-Germain i "Blues", kteří na Stamford Bridge dostali "jen" Nemanju Matiče z Benfiky a Mohameda Salaha z Basileje. Víte, které další tři anglické týmy patří k těm, jejichž sestavy by se na trhu proměnily v největší balík peněz? A kdepak se asi ve finančním žebříčku nalézá úřadující evropský šampion Bayern?

10 nejdražších přestupů teenagerů v dějinách fotbalu

10. Juventus


Hodnota kádru: 214 milionů eur

Protože přišel Fernando Llorente do Turína úplně zdarma, nejvíce pohnuli s klubovým rozpočtem letního přestupového okna Angelo Ogbonna a Carlos Tévez. Do první desítky pomohl "Staré dámě" také lednový přídavek formou Daniho Osvalda ze Southamptonu. Protože trenér Antonio Conte kráčí za třetím Scudettem v řadě, tým se zdá být dobrý a vyrovnaný.

9. Arsenal


Hodnota kádru: 216 milionů eur

O investici 42,5 milionu liber do Mesuta Özila se ví nejen v severním Londýně. Pokud jde o nákupy, Arséne Wenger se obvykle drží při zdi a vyznává skromný přístup, nicméně v případě německého reprezentanta se mírně pod tlakem poslední den přestupového okna rozparádil. V lednu prožili "Gunners" klidné období, které okořenilo pouze hostování (momentálně zraněného) Kima Kim Källströma ze Spartaku Moskva. Z Emirates Stadium zase putovali Emmanuel Frimpong a Nico Yennaris do Barnsley, respektive Brentfordu.

[break]
Ideální jedenáctka MS? Možná vás překvapí

8. Bayern Mnichov


Hodnota kádru: 233 milionů eur

Mocné nákupy Mario Götze a Thiaga Alcantary byly v mnichovské Allianz Areně alespoň částečně kompenzovány prodejem Maria Gómeze a Luize Gustava. Josep Guardiola zdělil po Juppu Heynckesovi držitele treblu a v lednu tak nepociťoval potřebu dalšího posílení. Bavorský velkoklub a jistý šampion ročníku 2013/2014 je v bundeslize neporažen už více než 50 zápasů, což hovoří samo za sebe.

7. FC Barcelona


Hodnota kádru: 237 milionů eur

Zmatek kolem finanční hodnoty Neymarova letního příchodu znamená, že by celková hodnota barcelonského výběru mohla být podstatně větší, než jen 237 milionů eur, ale bez definitivního soudního rozhodnutí o tom, kolik katalánský kolos za ofenzivního brazilského reprezentanta skutečně zaplatil, se držme částky 57 milionů eur, která byla v souvislosti s rozšířením kádru Gerarda Martina zmiňována od samého začátku.

[break]
Nejlepší mužstvo světa současnosti a budoucnosti?

6. Tottenham Hotspur


Hodnota kádru: 250 milionů eur

"Spurs" vystřelil do desítky´prodej Garetha Balea a s tím spojené letní nakupování až rozhazování. Severolondýnský klub z White Hart Lane investoval všech 86 milionů liber, které od Realu dostal za velšské křídlo - v praxi se to projevilo příchodem sedmičky Erik Lamela, Roberto Soldado, Paulinho, Christian Eriksen, Etienne Capoue, Vlad CHiriches a Nacer Chadli. Nutno podotknout, že ne každý na ostrovech obstál...

5. Chelsea


Hodnota kádru: 376 milionů eur

Chelsea poskočila nahoru o více než 100 milionů více eur před Tottenham i po prodeji Juana Maty do Manchesteru United. José Mourinho se hodnotu mužstva chystá zvýšit minimálně na 390 millionů eur - to vše poté, až přijde v létě na Stamford Bridge mládežnický reprezentant Francie Kurt Zouma ze St. Etienne za pouhých 13 milionů eur. A jak známe "Blues" a portugalského "Special One", nepůjde o poslední jméno...

[break]
8 nejlepších obránců Premier League právě probíhající sezóny

4. Paris Saint-Germain


Hodnota kádru. 388 milionů eur

Paříž podle autorů analýzy z Football Observatory přeskočila Chelsea poté, co za 19 milionů liber poslední den lednového přestupového okna podepsala Yohana Cabayeho z Newcastlu United. Osmadvacetiletý francouzský reprezentant zatím nastoupil v základní sestavě mužstva z Parku princů jen dvakrát a dohromady strávil na hřišti pouze 282 minut čistého času, ovšem hodnotu ambiciózního a movitého klubu samozřejmě zvýšil.

3. Manchester United


Hodnota kádru: 395 milionů eur

Manchester United by měl cenově dále růst. Pokud u kormidla zůstane skotský manažer David Moyes, už několik se nechal slyšet, že hodlá okysličovat kádr až za 100 milionů liber, což není málo peněz a navíc se nedá očekávat, že by chtěl ztratit jednu ze současných hvězdných opor typu Robina van Persieho. Podpis Juana Maty dostal "rudé ďábly" před Chelsea i Paris Saint-Germain, ale od prvních dvou týmů nejdražších družstev Evropy jsou stále hodně daleko.

[break]
Osm možných přestupových hvězd, které by v létě notně okysličily PL

2. Manchester City


Hodnota kádru: 435 milionů eur

Chilský odborník Manuel Pellegrini se po svém nástupu na Etihad Stadium rozparádil a letní podpisy Fernandinha, Stevana Jovetiče, Alvara Negreda, Jesúse Navase či Martina Demichelise ho stály téměř 100 milionů liber. A s podporou Abu Dabí United Investment Group se dá očekávat, že z čelního seznamu nejdražších evropských mužstev jen tak nezmizí. Momentálně se mohou Citizens pochlubit nejvyšší hodnotou alespoň v Premier League.

1. Real Madrid


Hodnota kádru: 536 milionů eur

S dlouhodobou pověstí královského klubu z Madridu asi nikoho nepřekvapuje, že uvidí Real na samotném vrcholu. Zejména poté, co se mu podařilo z Londýna přivést milionkrát skloňovaného Garetha Balea. Cristiano Ronaldo byl nejdražší hráč světového fotbalu, dokud španělský gigant nepřekonal svůj vlastní rekord. Ani to mu však nemusí zajistit titul v La Lize. A že by se v létě 2014 na San Bernabéu transferově mlčelo? To asi čekat nelze...