Klusáček chápe, že fanouškům hra Bayernu příliš nevoní

Nový trenér Bohemians Praha 1905 Luděk Klusáček začal své angažmá ve vršovickém celku velice slibně, ale vyhráno rozhodně nemá. Jaký fotbal jej nejvíce okouzlil?

Klusáček chápe, že fanouškům hra Bayernu příliš nevoní
Do Ďolíčku na Baník? Jen na jméno a datum narození...

Pětačtyřicetiletý kouč má za sebou štaci v Saúdské Arábii, dělal asistenta u české reprezentace, ale před dvěma týdny se vrátil na českou prvoligovou scénu a nyní má za úkol zachránit tým Bohemians od sestupu do druhé ligy. Tuto výzvu přijal rád.

"Boj o záchranu není příjemný nikomu. Není to úplně ideální, ale ve spodku tabulky jsou bodové rozestupy minimální. Není to nic, co by někoho lákalo, ale k trenéřině tohle patří. Já jsem se na to těšil a neváhal jsem, přestože pár trenérů přede mnou odmítlo," přiznal Klusáček.

Bývalý hráč Slavie, Liberce nebo Bohemky nastupoval po dobu své aktivní kariéry v obraně, ale jako trenér preferuje spíše útočný fotbal. A není divu, vzhlédl se totiž ve španělském stylu hry. Kdo je jeho vzor?

"Mám rád španělský fotbal. Líbí se mi Guardiolova práce, takže dříve Barcelona a teď Bayern. Chápu, že mnoha fanouškům ten fotbal asi moc nevoní, ale když se na to podívám z profesního hlediska, tak je neskutečné, co zrovna Bayern dokáže," prohlásil Klusáček.

Někdejší důrazný bek vydržel hrát fotbal na nejvyšší úrovni poměrně dlouhou dobu, v české nejvyšší soutěži odehrál celkem 225 ligových střetnutí, ale angažmá v zahraničí mu uniklo. Lituje toho?

"Mrzí mě to. Dříve byla jiná doba a ty odchody nebyly tak časté. Situace u nás tomu nepřála, ale kdyby šance přišla, tak bych to určitě rád zkusil," řekl Klusáček.

Co mu však nevyšlo během hráčské kariéry, toho si bohatě užil jako trenér. Až do daleké Arábie jej zlákal kamarád Ivan Hašek, který si jej už dříve vzal za svého asistenta k národnímu týmu a na toto období Klusáček vzpomíná rád.

"Reprezentace je pro člověka nejvíc, čeho může dosáhnout. Můžete pracovat s těmi nejlepšími fotbalisty a díky tomu jsem měl možnost poznat Tomáše Rosického, Milana Baroše nebo Honzu Kollera, ale i mnoho dalších výborných hráčů," dodal Klusáček.

Výtržnosti na Bazalech? Přestat kecat a dělat! Ihned vrátit policii do ochozů