Ronaldo dovedl United k vítězství nad Aston Villou

Dva góly Cristiana Ronalda přispěly k výhře Manchesteru United nad Aston Villou 3:0 v 19. kole Premier League. Třetí branku přidal z voleje Paul Scholes. Všechny trefy si přitom "Rudí ďáblové" nechali až na druhý poločas.

United momentálně vedou tabulku s náskokem dvou bodů před druhou Chelsea, která porazila Wigan na jeho hřišti 3:2.

Chelsea se do utkání s Wiganem pustila s vervou, navíc s ofenzivní sestavou s třemi útočníky a jen s třemi obránci. Činil se především Robben, který nejprve předložil míč Lampardovi, jehož střela znamenala vedení, a po půl hodině hry zahrával rohový kop, na který si naskočil Kalou a svým prvním ligovým gólem za Chelsea zvýšil.

Jenže ještě do poločasu dokázal snížit domácí Heskey, který hlavou usměrnil míč za Hiláriova záda. Ten samý hráč se pak po změně stran prosadil podruhé a vyrovnal. Již se zdálo, že Chelsea počtvrté v sezoně remizuje, jenže hrdina zápasu Robben se v třetí minutě nastavení opřel do míče a ranou z dvaceti metrů zařídil pro Chelsea důležitou výhru.

Třetí místo v tabulce úspěšně hájí Liverpool, který si v sobotu poradil s trápícím se Watfordem v poměru 2:0, zatímco čtvrtý Arsenal rozstřílel v dramatickém zápase 6:2 Blackburn. Tomáš Rosický se vrátil po zranění a odehrál 71. minut. Ve druhém poločase měl gólovou příležitost, ale jeho ránu po přihrávce Adebayora vyhlavičkoval na brankové čáře do břevna hostující obránce.

Hosté již ve druhé minutě dostali možnost kopat penaltu, kterou proměnil Nonda, jenže Arsenal utkání rychle otočil. Nejprve Gilberto Silva hlavou po rohu Van Persieho vyrovnal a pak se během čtyř minut prosadili Hleb s Adebayorem. Běloruský záložník obešel dva obránce a podél brankáře zajistil Arsenalu vedení, které Adebayor z penalty potvrdil.

Po změně stran sice Nonda snížil a zápas zdramatizoval, jenže pět minut před koncem začal úřadovat Van Persie, který dvěma brankami zvýšil na 5:2. Zvláště druhá akce, kdy dvěma kličkami oklamal obránce a pak zamířil přesně k pravé tyči, nadchla diváky na Emirates Stadium. Poslední gól přidal v nastavení Flamini.

Dařilo se i dalším dvěma celkům, Boltonu a Portsmouthu, Wanderers vyhráli na trávníku Manchesteru City 2:0, "Pompey" si poradili se Sheffieldem United 3:1. První porážky po pěti zápasech se naopak dočkali "Kohouti" z Tottenhamu, když podlehli zlepšujícímu se Newcastlu 1:3.

Důležitou bitvu o záchranu vyhrálo Middlesbrough, které triumfovalo nad Charltonem 2:0.

Zápas Fulhamu a West Hamem skončil bez branek

Malé londýnské derby mezi Fulhamem a West Hamem skončilo bezbrankovou remízou. West Ham tak nenavázal na skvělý výkon z utkání proti Manchesteru United, ve kterém zvítězil 1:0.

Tentokrát se jeho střelci nedokázali prosadit, přestože k tomu měli několik výborných příležitostí. Dvakrát dokonce museli za překonaného brankáře Fulhamu Niemiho, který opět nepustil na hřiště Jana Laštůvku, zaskočit obránci, kteří vykopávali míč z brankové čáry.

Pět minut před koncem pak West Ham přišel o vyloučeného Koncheskyho, který srazil unikajícího soupeře.

Výsledky - 19. kolo:

Fulham - West Ham United 0:0
Arsenal - Blackburn 6:2 (85. a 88. Van Persie, 10. Silva, 23. Hleb, 27. Adebayor z pen., 90.+2 Flamini - 3. a 69. Nonda)
Aston Villa - Manchester United 0:3 (58. a 85. Ronaldo, 64. Scholes)
Liverpool - Watford 2:0 (47. Bellamy, 88. Alonso)
Manchester City - Bolton 0:2 (8. a 25. Anelka)
Middlesbrough - Charlton 2:0 (29. Aiyegbeni, 52. Arca)
Newcastle - Tottenham 3:1 (3. Dyer, 7. Martins, 34. Parker - 15. Murphy)
Portsmouth - Sheffield United 3:1 (48. vlastní Kozluk, 54. Campbell, 68. Pamarot - 4. Hulse)
Reading - Everton 0:2 (14. Johnson, 47. McFadden)
Wigan - Chelsea 2:3 (45.+1 a 75. Heskey - 13. Lampard, 31. Kalou, 90.+3 Robben).

[ 23.12.2006 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]