Vaclík: 2 zápasy nás nemohly rozhodit, nebyl důvod k panice

Po 22 odehraných kolech Sparta stále drží osmibodový náskok na čele Gambrinus ligy před druhou Plzní. Na hladké výhře 3:0 nad nováčkem ze Znojma se kromě střelců Davida Lafaty, Pavla Kadeřábka a Josefa Hušbauera podílel také gólman Tomáš Vaclík, který si připsal důležité zákroky v době, kdy Pražané měli v zádech jednogólový náskok.

Vaclík: 2 zápasy nás nemohly rozhodit, nebyl důvod k panice
Pastoor má nového asistenta! Šmicer se vrací do Slavie

„Při té šanci po přestávce chtěl Kuba Brabec hrát konstruktivně, ale Vašíček mu to přečetl a byl přede mnou sám. Naštěstí byl až moc blízko a neměl kam mířit. Dorážku pak Buchta netrefil jak chtěl, já jsem se stihl vrátit a zvedl jsem míč nad břevno. Strašně nám pomohlo, že jsme neinkasovali, brzy jsme dali druhý gól a zápas jsme kontrolovali,“ uvedl Vaclík v rozhovoru pro idnes.cz.

Sparta se sice proti nováčkovi dostala do vedení až krátce před přestávkou, 25letý brankář ovšem nijak zvláště netrnul. „Bylo to dlouhé dobývání, to je pravda. Znojmo celkem dobře bránilo, hodně dobře jim zachytal Vlasta Hrubý. Nebylo jednoduché, ale já jsem věřil, že na ně recept najdeme,“ dodal Vaclík.

Sparta šla přitom do domácího duelu s vědomím, že poředchozí dva zápasy jí nevyšly zrovna podle představ. Po ligové remíze v Ostravě přišla v pohárovém klání na Dukle vůbec první porážka v letošní sezoně.

„Od poháru na Dukle bylo v kabině vidět odhodlání to zvrátit, všichni jsme věděli, že výkony nebyly optimální, a tak jsme se chtěli vrátit k tomu, co jsme hráli na podzim a na začátku jara. Dva zápasy nás nemohly rozhodit. V poháru máme pořád ještě odvetu a v lize jsme ztratili první dva jarní body. Myslím, že nebyl důvod k panice,“ prozrazuje člen reprezentačního kádru.

Vaclík navíc přiznal, že v zápase Plzně s Libercem (6:0) sledoval se svými spoluhráči jen vývoj skóre. „Zapnul jsem si to v sedmé minutě a za chvilku to bylo 2:0. Potom jsem si zašel v klidu na masáž, a pak jsme se už dívali na něco jiného a jen jsme sledovali vývoj skóre. Plzeň si dobře zastřílela, a to je asi všechno, co bych k tomu řekl. Nijak jsme se nezaobírali tím, jestli vyhraje 6:0, 8:0 nebo 2:1, pořád to jsou tři body. Nejdůležitější bylo zvládnout náš zápas,“ dodal pro idnes.cz Vaclík.

Hrošovský vytlačil Horvátha ze sestavy, nyní se od něj chce učit