Brabec: Berkovec bude nachystaný stát se jedničkou Slavie

Sedmatřicetiletý Erich Brabec se ještě do profesního důchodu nechystá. Kariéru by podle svých slov ale rád zakončil v Ďolíčku: "Dokud budu stačit, chci pokračovat. Až uvidím, že jsem na tréninku do počtu, jsem natolik soudný, že skončím," uvedl v online rozhovoru se čtenáři isport.blesk.cz někdejší hráč Drnovic, Sparty i Slavie.

Brabec: Berkovec bude nachystaný stát se jedničkou Slavie
3 zimní posily českých klubů, které zatím nenaplňují očekávání

V online rozhovoru pro Deník Sport Brabec uvedl, že nejlepší stoper, který po jeho boku nastupoval, byl český reprezentant ve službách švýcarské Basileje Marek Suchý. Velkou budoucnost podle něj mají středoví obránci Lukáš Hejda a Daniel Krch, jenž je jeho vršovickým spoluhráčem v Bohemians. Co vše zaznělo v jeho komunikaci s fanoušky na webu isport.blesk.cz dále?

O dvou bývalých pražských zaměstnavatelích...


"Oba týmy se nacházejí na protipólech. Zatímco ve Spartě před dvěma lety vše změnili a nastartovali a v letošní sezoně se jim vše vrací, Slavia prochází pětiletým obdobím zmaru, který zatím nemá konce. Nejvíc jsem v kontaktu s Márou Matějovským. Co mám zprávy z kabiny, asi tam panuje větší pohoda."

O aktuálních spoluhráčích z Ďolíčku...


"Samozřejmě že mám blíž ke starším hráčům, jako jsou Pepa Jindřišek, Venca Kalina a Ivan Lietava, nicméně dokážu si udělat srandu i z Nerada a Hory. Ten na základ Viktorie Plzeň má, ale musí začít lépe řešit předfinální a finální fázi. A měl by alespoň tři kila zhubnout."

O Tomáši Řepkovi, který ho ve své knize nazval "křivákem"...


"Na hřišti jsem Tomáše respektoval a věděl jsem, že udělá pro tým maximum. Fén jsem od něho nedostal. Kdo Tomáše zná, ví, že byl v kabině spíše individualistou. V šatně nemůže být pětadvacet stejných nátur, každý je z jiného těsta. Autobiografii jsem nečetl, nicméně si ze mě v kabině dělali srandu, jestli jsem opravdu tak velký křivák."

O současné jedničce "Klokanů" Martinu Berkovcovi...


"Berkovec potřeboval pravidelně chytat ligu, což mu Bohemka umožnila. yslím, že po sezoně bude nachystaný stát se jedničkou Slavie."

Na čem se shodují Brabec, Rada, Piták i Kadeřábek?


[img id="44264"]