10 nejlépe placených brankářů světového fotbalu

Odhalme si muže mezi třemi tyčemi, kteří jsou dnes ve světovém fotbalu nejlépe placeni. Kvalitní brankář je nezbytností pro to, aby jakýkoliv tým pomýšlel na zisk hlavních titulů ve fotbale. Jeho pozice v klubu je platově ohodnocena totožně jako kvalitního útočníka. Vážená pozice, která zajišťuje poslední možnou obranu na hřišti. Podívejme se na 10 nejlépe placených brankářů v současné době.

10 nejlépe placených brankářů světového fotbalu

TOP 10 budoucích hvězd evropských velkoklubů


10. Salvatore Sirigu (PSG)Naděje nové italské brankářské generace, která se však jedničkou tamní reprezentace zatím stát nemůže, neboť ji v cestě stojí legenda Gianluigi Buffon. Pokud však předvádíte přesvědčivé výkony, není náhodou, že si vás vyhlídne pařížský velkoklub jako svou oporu. Sirigu drží pevnost PSG a ročně si za to přijde na 2,6 milionů liber. V 27 letech má stále ještě dost před sebou.

9. Hugo Lloris (Tottenham)


Opora francouzské reprezentace si v Tottenhamu vydělá ročně 3 miliony liber, a to jeho start v tomto klubu nebyl vůbec jednoduchý. Když se do White Hart Lane přestěhoval, vypadalo to, že svou kariéru v Premier League nerozjede, neboť místo v základní sestavě mu zabíral Brad Friedel. Situace se obrátila a Lloris je nepostradatelnou součástí týmu. Můžeme jen spekulovat, jak dlouho Tottenham svého brankáře udrží.

[break]
Je směšné dávat za příklad jiné země, V Česku je na fotbale téměř nejbezpečněji v Evropě

8. David De Gea (Manchester United)


Brankářská budoucnost španělské reprezentace si v United přijde ročně na 3,64 milionů liber. Jeho přestup byl nejdražším brankářským transferem v historii Premier League. V roce 2011 si ho vyhlédli v Atleticu Madrid za 18,9 milionů liber. Dvacetiletý španěl je oporou svého klubu a snad v jeho řadách vydrží i po nevydařené sezóně.

7. Pepe Reina (Neapol – na hostování z Liverpoolu)


Jeden z nejlépe hodnocených brankářů je sedmý v tomto žebříčku. Z Liverpoolu odešel na hostování do Neapole. Jeho roční mzda se pohybuje kolem 4,2 milionů liber. Z Premier League se přesunul na Apeninský poloostrov na úkol belgické jedničky Simona Mignoleta. Jeví se nepravděpodobné, že by se na Anfield vrátil, ale pokud by chtěl přejít do Neapole na pevno, bude muset nejspíše slevit ze svých platových nároků.

[break]
Jak by mohlo vypadat nejrychlejší mužstvo Planety Země?


6. Joe Hart (Manchester City)


Opora anglické reprezentace je jedním z mála hráčů City, kteří přežili převzetí klubu Sheikhem Mansourem. V City působí již od roku 2006, kdy přišel za malou cenu 600 tiscí liber, kterou si nyní vydělá za necelé dva měsíce. Jeho roční plat je 4,68 milionů liber. Joe Hart velkou měrou pomáhá svému týmu ve snaze vyhrát druhý titul v Premier League za poslední tři roky.

5. Victor Valdes (Barcelona)


Současný gólman Barcelony už se nejspíše může loučit se svým současným klubem, neboť ho do konce sezóny vyloučilo ze hry zranění předního křížového vazu v koleni. Je jisté, že přijde o MS v Brazílii a v létě mu zároveň končí smlouva v katalánském týmu. Barcelona však může nabídnout Valdesovi ještě zajímavější částku (v současnosti si příjde na 5 milionů liber ročně), aby ho přesvědčila zůstat ještě pár let. Po zisku 19 velkých trofejí by mu odchod za novou výzvou nemohl nikdo zazlívat.

[break]
10 evropských klubů s největšími dluhy

4. Petr Cech (Chelsea)


Stálice české fotbalové reprezentace je od roku 2004 oporou londýnské Chelsea, v jejíchž barvách vykazuje přesvědčivé výkony až do dnes. Překonává rekordy svého klubu, nesčetněkrát ho podržel v důležitých zápasech a radoval se ze zisku velkého počtu trofejí. V Chelsea si ročně vydělá 5,2 milionů liber. Jeho statistika čistých kont v zápasech roste k úctyhodnému číslu.

3. Gigi Buffon (Juventus)


Pokud byste někdy chtěli najít ztělesnění definice „kultovního hrdiny“, stačí nahlédnout do sestavy Juventusu a narazit na brankářskou oporu Buffona. Stálice italské reprezentace je již dnes hrající legendou svého klubu, stejně jako svého státu. Může se pyšnit titulem nejdražší brankář všech dob (32,6 milionů liber). Jeden z nejlepších brankářů všech dob, pokud ne nejlepší, si v Juventusu ročně přijde na 5,5 milionů liber.

[break]
10 nejlepších fotbalistů v historii Premier League?

2. Manuel Neuer (Bayern Mnichov)


Pokud se vám tento německý brankář postaví do cesty před brankou, je velká pravděpodobnost, že míč skončí v jeho náručí. Hráč nejlepšího současného klubu je i oporou německé reprezentace, ve které dokazuje svou kvalitu. Jeho roční plat činí 5,6 milionů liber.

1.Iker Casillas (Real Madrid)


Přestože kvůli zranění proseděl kapitán Realu Madrid i španělské reprezentace téměř celou sezónu na lavičce, je nejlépe placeným brankářem současnosti. Ve svém klubu si ročně přijde na 6,3 milionů liber. Podle předpokladů by měl být i číslem jedna pro španělský tým na MS v Brazílii.

6 borců, kteří mohou z anglických velkoklubů do roka zmizet