Šmicer: Nevím, jestli bych chtěl být trenérem

Nejnovější člen realizačního týmu třinácté Slavie Praha Vladimír Šmicer přiznává, že je hrozba sestupu reálná a že si to každý v klubu uvědomuje. Na tabulku se ale prý dívat nemohou. Podle jeho slov je důležité soustředit se na každý další zápas, protože jen ty má tým možnost ovlivnit. Někdejší manažer českého národního mužstva zatím neví, jestli se chce stát trenérem. To se prý uvidí až v dalších letech. Aktuálně si přeje jen a pouze zlepšení v Edenu.

Šmicer: Nevím, jestli bych chtěl být trenérem
100 mladých hvězdiček, které se v budoucnu vyplatí sledovat

Za regulérního asistenta se však nepovažuje: "Moc to tak neberu. Lidé ze Slavie za mnou přišli s tím, že situace není úplně nejlepší a já bych mohl pomoct a postarat se o nějaký impuls. Aby se to podařilo, tak musím být co nejblíž týmu. Tak jsme se dohodli, že budu pravou rukou trenéra Alexe Pastoora. Spíš pomocník než asistent," ozřejmil v rozhovoru pro idnes.cz bývalý hráč Lens či Liverpoolu.

Profesionální licenci na trénování na nejvyšší úrovni mu stejně zatím chybí: "Mám licenci A, ale profilicence mi chybí. Uvažuju, že si ji dodělám. Přeci jen je lepší ji mít, protože pak můžou nastat situace jako teď. Občas jsem trénoval žáčky v Chabrech. I to stačilo, abych poznal, že je to něco úplně jiného než hrát. Teď to beru jako výpomoc a v létě uvidíme, co bude dál. Nevím, jestli bych chtěl být trenérem. Teď chci, aby se Slavia zlepšila. Co bude za dva nebo za pět let, to se teprve uvidí," pokračoval v interview na stránkách idnes.cz bývalý hráč i manažer české reprezentace, jenž byl v minulosti u tří slávistických titulů.

Jablonec pomýšlí na obhajobu, Slavia padla až na penalty

"Štístko" také odmítá, že by ho vedení jeho milovaného klubu přizvalo ke spolupráci jen proto, aby si získalo na svou stranu rozzlobené fanoušky sešívaných. Vstupu do rozjetého vlaku, který už se několik let pouze dívá na dřívější formulaci "věčně druhý" se neobává. Naopak, fotbal je prý o sebevědomí: "Jenom jméno nic neznamená. Lidé vždycky budou hodnotit jenom výsledky a to, že jsem se vrátil, přeci neznamená, že najednou začneme vyhrávat. Chci pomoct a nespekuluji, jestli z toho budu mít nějaký profit nebo jestli neztratím nějaký kredit. Ale jestli můj příchod přitáhne nějaké fanoušky na tribuny nebo nového partnera, tak je to přeci jenom dobře. Je to pro mě výzva. Čeho bych se měl bát? Že budu neúspěšný? A co by se stalo? Byly by dražší rohlíky? Takhle prostě neuvažuji, protože se strachem fotbal dělat nejde. Doufám, že to stejně cítí i hráči," uzavřel na webu idnes.cz nový spolupracovník Nizozemce Pastoora.

Čech dotazy na Courtoise nechápe: Nemám z něj strach


[img id="38090"]