10 hvězd fotbalu a jejich největší slabiny

Stejně jako každý člověk, má i fotbalový hráč nějaký ten nedostatek. Dnes se zaměříme na desítku hvězdných hráčů a jejich největší slabiny, které mohou fanoušky nejvíce zklamat. Mohlo by se jednat o určitý atribut, problém osobnosti, ale i o špatnou schopnost zvládnout tlak na hráče vyvinutý. Jen proto, že je někdo oceněn ročně královským platem, neznamená to, že nemůže mít své slabiny. U některých hráčů je možná i nemožné vybrat tu hlavní slabost, neboť se pravidelně proviňují svými nedostatky na více polích.

10 hvězd fotbalu a jejich největší slabiny

10 hvězd, o které by MS nemělo být ochuzeno


10. Mesut Ozil


Pro Arsenal možná dosti velký šok, neboť jeho velká posila vykazuje špatnou morálku. Německý reprezentant přišel na Emirates Stadium z Realu Madrid loni v létě za 42,5 milionu liber. Ozil je nejšťastnější, pokud může hrát jen dopředu. Pokud se má ale vrátit a pomoci v bránění, nastává kámen úrazu. Místo toho naštvaně rozhazuje rukama a obrací oči v sloup, což jeho spoluhráčům asi příliš nepomůže.

9. NeymarVždy se předpokládá, že chvíli potrvá, než se hráč v novém působišti usadí. Stejný příklad platí i Neymarovi v Barceloně, který sice ukázal záblesky geniality ve svém debuty, přesto však stále visí otazníky nad tím, zda se s týmem sehraje. Zatím si stále nezvykl na rychlé odevzdávání balónu spoluhráčům a problém mu dělá také vypomáhání v obraně.

[break]

Jak dávají fanoušci Barcy najevo svou nespokojenost?


8. David LuizDavid Luiz by měl být všeobecně považován za jednoho z nejlepších defenzivních hráčů na světě, někteří s tímto názorem sympatizují, jiní těžce nesouhlasí. Jeho nevyzpytatelné chování na hřišti a chybné rozhodování často vede ke katastrofálním následkům. Když hrajete za jeden z nejlepších světových klubů, nemůžete tak často chybovat. Je to velká škoda, neboť brazilský hráč je jinak skvělý, je rychlý, silný, umí přihrávat i střílet a je velmi technicky nadaný. Měl by začít usilovně pracovat na svých hrubkách ve hře, které mohou rozhodovat zápas.

7. Mario Balotelli


Italský specialista na excesy překypuje temperamentem již od počátku své profesionální kariéry. Nebyl by týden, kdy by se neobjevil na titulcích fotbalových stránek. Je to taková tikající časovaná bomba. Nikdo neví, s čím zase přijde, ale on s něčím přijde. Přestože se po odchodu z Manchester City do AC Milán trochu uklidnil, stále ve vypjatých situacích neumí na hřišti udržet své nervy na uzdě.

[break]

100 mladých hvězdiček, které se v budoucnu vyplatí sledovat


6. Juan MataNadaný hráč s perfektním přístupem. Pro trenéra musí být snem mít ho v kádru. Přesto ho Jose Mourinho z Chelsea uvolnil do Manchesteru United loni. Jeho problém vězí v nedostatečné rychlosti a malém vzrůstu. Mata nemá problémy s výdrží, ale není tak rychlý jako jeho vrstevníci hrající na stejném postu. Nedokáže držet krok s rychlými protiútoky soupeřů.

5. Zlatan IbrahimovicNelze pochybovat, že Zlatan patří k nejlepším fotbalistům světa. Po celou dobu své kariéry se mu však nepodařilo zazářit ve vyřazovacích kolech Ligy mistrů, což je důvod, proč nemůže zatím stát po boku Messiho či Ronalda. Reprezentant Švédská má schopnost zářit ve velkých zápasech národního týmu i v ligových zápasech, ale ve vyřazovací fáze Ligy mistrů jako by měl fobii. Aby mohl být připomínán jako jeden z největších hráčů své generace, musí Ibrahimovič ukončit kariéru s triumfem v Lize mistrů

[break]

10 nejlépe placených brankářů světového fotbalu


4. Yaya ToureVynikající hráč Pobřeží Slonoviny, který však často trpí těžkou leností. Nedokáže si plnit své defenzivní povinnosti, někdy na to prostě jen tak zapomene, nebo se jednoduše vůbec neobtěžuje hlídat si svého protihráče. Toure by měl zapracovat na svých obranných kvalitách, přestože vstřelil v této sezóně už 21 branek. Je to ale především díky jeho parťákovi v záloze Fernandinhovi, který za něj odvádí černou práci.

3. Arjen RobbenAž tento nizozemský reprezentant pověsí své kopačky na hřebík, bude označován za jedno z největších křídel své generace, ale možná také jako hráč, který uměl kopat jen jednou nohou. Jako každý člověk má dvě nohy, jenže tu svou pravou neumí při hře používat. Díky tomu je občas jeho technika dosti teatrální.

[break]

Jak by mohlo vypadat nejrychlejší mužstvo Planety Země?


2. Cristiano RonaldoJeho obrovské odhodlání stát se nejlepším hráčem světa je samozřejmě spíše výhodou pro Real Madrid, než na škodu. Jeho obří ego však může občas bránit španělské giganty v rozletu. I když nelze říct, že by Ronaldo na San Bernabéu selhal. V 240 zápasech dal už 246 branek a to je důvod, proč je všemi opěvován. Občas by však mohl v koncové fázi nahrát i spoluhráčům a nepokoušet se o vše sám. Až příliš často se zdá, že Cristiano Ronaldo věří, že hraje pro Cristiana Ronalda, než pro Real Madrid

1. Luis SuarezUruguayská hvězda je král divadelních pádů uvnitř pokutového území. Jeho tvrdá vůle pro vítězství ho dohání k hereckým výkonům, které jsou často ohodnoceny kartou. Přestože je velkolepým hráčem a jedním z nejlepších útočníků Premier League, jeho pověst je těmito excesy již značně pošramocena.

10 evropských klubů s největšími dluhy