Nejdražší jedenáctka Ligy mistrů - kdo má nejvyšší hodnotu?

Na světě nenajdete prestižnější klubovou soutěž. Liga Mistrů vlastní snad všechna možná NEJ a každý fotbalista si přeje slyšet na vlastní uši líbezné tóny hymny milionářské soutěže. Podaří se to jen vyvoleným. Letos opět naskočilo do bojů v elitní fázi 32 týmů. Kteří hráči ze zúčastněných mají nejvyšší tržní hodnotu?

Nejdražší jedenáctka Ligy mistrů - kdo má nejvyšší hodnotu?
A nejrychlejším hráčem světa s míčem na noze je...

Manuel Neuer (35 mil. €)


Neotřesitelná jednička Bayernu Mnichov. Podle statistiků nejlepší gólman loňského roku a není se čemu divit. Má výborné reflexy, stejně dobře ovládá hru nohou, o dalších atributech nemluvě. Navíc je to sběratel trofejí. Případný zájemce by musel vysázet pořádný balík, aby německého reprezentanta přetáhl do své stáje.

David Alaba (32 mil. €)


Další zástupce bavorského giganta v našem výběru. Mladý rakouský reprezentant přes nízký věk pevně vládne na levé straně obranné řady a o jeho postavení v Bayernu svědčí také to, že zahrává pokutové kopy. S Ribérym představují zřejmě nejsilnější levou stranu hřiště na světě.

[break]
5 elitních kanonýrů, kteří by mohli v létě posílit Chelsea

Thiago Silva (40 mil. €)


Brazilský stoper je označován za nejlepšího středního obránce současnosti a od toho se také odvíjí jeho tržní hodnota. Ačkoliv mu pomalu táhne na třicet, případný zájemce by musel vysázet pořádný balík, aby z Paříže klíčového muže defenzivy vykoupil.

Sergio Ramos (40 mil. €)


Španělský defenzivní univerzál je už pomalu inventářem Realu Madrid, nicméně po celou dobu pevně patří do základní jedenáctky královského celku. Je lídrem, dost často sice musí předčasně do kabin, nicméně i tak je panem nepostradatelným a od toho se odvíjí jeho cena- 40 milionů eur.

[break]
10 hvězd fotbalu a jejich největší slabiny

Philipp Lahm (30 mil. €)


Také na druhém kraji obrany najdeme borce působícího v Bavorsku. Není jím nikdo jiný než současný vůdce družiny z Allianz Areny Philipp Lahm. Toho nedávno označil Pep Guardiola za nejinteligentnějšího hráče, kterého kdy měl možnost vést. I to svědčí o tom, že 30 milionů eur za jeho služby není přehnaný požadavek.

Sergio Busquets (45 mil. €)


Nejméně nápadný ze středové řady katalánského celku, jenže bez jeho příspěvku by to rozhodně nešlo. Busquets perfektně zastává roli defenzivního záložníka, který však umí přidat i tolik potřebnou ofenzivní nadstavbu. Komu by se zachtělo po španělském reprezentantovi sáhnout, musel by nechat notně vykrvácet bankovní konto.

[break]
100 mladých hvězdiček, které se v budoucnu vyplatí sledovat

Bastian Schweinsteiger (40 mil. €)


Blonďatý Němec kdysi začínal kariéru na křídle, postupem času se však přesunul do středu pole a tento tah z něj udělal jednoho z nejlepších hráčů světa. S Bayernem vyhrává trofeje jako na běžícím páse, pro všechny kouče bavorského velkoklubu byl vždy jasným lídrem a stejné pozice se mu dostává i u Guardioly.

Mario Götze (55 mil. €)


Současnost, ale hlavně budoucnost německého fotbalu. Mladík Götze v létě vyměnil Vestfálsko za Bavorsko a nadělal hodně zlé krve. To nic nemění na tom, že patří k tomu nejtalentovanějšímu na světové fotbalové scéně a pomalu to začíná prokazovat i v Bayernu. Mnichovský celek v něm má skutečný poklad, a pokud by se ho rozhodl pustit jinam, vydělal by ohromný balík.

[break]

Cristiano Ronaldo (100 mil. €)


Poslední držitel Zlatého míče nemůže stát pakatel. Pokud by se snad někdo pokusil Portugalce vykoupit ze španělské metropole, musel by za Cristiana zaplatit 100 milionů eur. V jeho případě by však snad ani nemohl v konečném účtování prodělat.

Gareth Bale (80 mil. €)


Na pořádný balík je ohodnocen také Ronaldův ofenzivní parťák Gareth Bale. Toho si Bílý balet pořídil v létě z Tottenhamu za astronomickou částku a jeho hodnota rozhodně neklesá. Momentálně je odhadována na 80 milionů eur.

Lionel Messi (120 mil. €)


To nejdražší nakonec. Argentinský kouzelník Leo Messi nikdy v profesionálním fotbale nezkusil jiný než barcelonský dres, a aby se tak stalo, musel by některý z klubů (čti šejků) pořádně rozbít bank. Messiho cena je totiž vyčíslena na neuvěřitelných 120 milionů eur.

Tévez jako kdyby neexistoval a fanoušci chtějí protestovat