Messiho chození? Dělal z lidí idioty, obul se do hvězdy Sagnol

Úřadující španělský mistr v Madridu na stadionu Vicente Calderóna neuspěl i kvůli tomu, že se neprosadil útočník Lionel Messi, jenž ve čtvrtfinálové odvetě půsbil znechuceně až bezradně.

Messiho chození? Dělal z lidí idioty, obul se do hvězdy Sagnol
Mascherano: Vyřazení nesmíme moc řešit, stále máme šanci vyhrát 2 trofeje

Hvězdný Argentinec z velké šance v první půli hlavičkoval těsně vedle a kritizován byl i za malý počet naběhaných kilometrů. Podle statistik měl za 90 minut na kontě 6,8 kilometru, což je pouze o 1,4 kilometru více, než naběhal brankář hostů José Manuel Pinto.

"Messi dělal z lidí idioty. Svůj čas na hřišti strávil chozením," řekl bývalý obránce Bayernu Mnichov Willy Sagnol, jenž v sedmatřiceti letech převzal reprezentaci Francie do jednadvaceti let.

Dani Alves nadával na trávník

Oproti němu vynikal dvaadvacetiletý Španěl Koke, jenž je se třinácti nahrávkami na gól nejlepším asistencem v Primera División a ve smlouvě má výkupní klauzuli na 60 milionů eur. Tomu při závěrečném hvizdu naměřili skoro 13 naběhaných kilometrů, což je téměř dvakrát více, nežli Argentinci.

Trenér Gerardo "Tata" Martino však svého svěřence a jeho slabší chvilku hájil: "Nemůžeme se pořád spoléhat pouze na Messiho," uvedl na pozápasové tiskovce kouč katalánského velkoklubu.

Simeone: V historii válek nevyhrávají lepší, ale ti s lepší strategií