Co říká Ancelotti na Bayern? Ani proti Realu se nehraje lehce

Co říká Ancelotti na Bayern? Ani proti Realu se nehraje lehce

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Jaké byly první ohlasy po pátečním pohárovém losu? Řešila se i situace brankáře Atlétika Madrid Courtoise, jehož start ve dvojzápase s Chelsea prý měl jeho klub stát 6 milionů eur. UEFA to však odmítla...

Chelsea jde na Atlético s Courtoisem, Real dostal Bayern

"Pravidla UEFA hovoří jasně - nikdo nemůže fotbalistům zakazovat, aby nastoupili. Courtois může hrát," řekl Atlétika Madrid Clemente Villaverde v rozhovoru pro stanici Canal Plus.

Courtoisovu startu prý Chelsea nebude bránit, přestože k nutnosti vyplacení částky za postavení brankáře do utkání se přímo nevyjádřila. "Z naší strany budou dodržena všechna pravidla hostování, takže může hrát v obou zápasech," uvedl výkonný ředitel klubu Ron Gourlay.

Real s Bayernem na sebe dosud na evropské scéně narazily dvacetkrát a pokaždé v LM, nebo jejím předchůdci PMEZ. V semifinále si proti sobě giganti, kteří dohromady mají na kontě 14 triumfů v soutěži, zahrají pošesté. Čtyřikrát uspěl Bayern, Real jen jednou.

"Bílý balet" bude doufat v kouzlo trenéra Carla Ancelottiho, který v Lize mistrů s Bayernem ještě nikdy neprohrál. Čtyřikrát bavorský celek porazil a dvakrát s ním remizoval. "Pokud chceme vyhrát Ligu mistrů, musíme porazit kohokoliv včetně Bayernu," řekl italský kouč. "Nečeká nás snadný zápas, ale ani proti Realu se nehraje lehce," dodal.

Kapitán Bayernu Philipp Lahm označil dvojzápas s Realem za předčasné finále. "Nastoupí proti sobě dva nejlepší kluby, které by si zasloužily hrát spolu ve finále. Budeme chtít postoupit za každou cenu," prohlásil.

Juventus čeká pátý pohárový zápas s Benficou, zatím s ní třikrát prohrál a jen jednou zvítězil. Naposledy proti sobě nastoupily v roce 1993 a na hřišti u toho tehdy byl i současný kouč turínského celku Antonio Conte.

Ve druhém semifinále Evropské ligy se utká pátý a osmý celek španělské nejvyšší soutěže. Pro Sevillu půjde už o druhý duel s ligovým rivalem v tomto ročníku soutěže - v osmifinále vyřadila v derby Betis. "Vítězem je už teď španělský fotbal, protože má jistotu jednoho zástupce ve finále," uvedl sportovní ředitel Sevilly Ramón Rodríguez Verdejo.

Messiho chození? Dělal z lidí idioty, obul se do hvězdy Sagnol