Pastoor vyhrožuje vyhazovem, spílal sudímu a sepsul Necida

Pastoor vyhrožuje vyhazovem, spílal sudímu a sepsul Necida

Nizozemský trenér Slavie Alex Pastoor po dnešní prohře 0:3 v derby se Spartou nešetřil kritikou. Po zápase na Letné, po kterém jeho tým dělí jediný bod od sestupového pásma, se pustil do rozhodčího, útočníka Tomáše Necida i zaměstnanců klubu.

Sparta smázla Slavii a opět se přiblížila titulu

Pastoora už před utkáním naštvalo, když se v novinách objevilo, že místo Necida nastoupí v útoku Martin Juhar. "Kdybych věděl, kdo to vynesl ven, tak ho okamžitě vyhodím," prohlásil sedmačtyřicetiletý nizozemský kouč.

Dalším terčem kritiky na tiskové konferenci viditelně naštvaného Pastoora byl rozhodčí Jan Jílek, který podle trenéra za stavu 2:0 pro Spartu neodpískal pokutový kop pro Slavii po zákroku Costy na Necida. "Byla to jasná penalta. Rozhodčí to buď neviděl, nebo prostě nepísknul," prohlásil kouč.

Pastoor nešetřil ani hráče. "Nehráli jsme dost dobře, abychom mohli pomýšlet na body. Málo střílíme, přitom bez střel nemůžeme sbírat body. Nakonec jsme dali jen 19 branek a tohle číslo říká všechno," poznamenal.

Někteří fotbalisté si navíc podle Pastoora neuvědomují, v jak kritické situaci se Slavia nachází. "Od hráčů jsem čekal větší agresivitu a že se budou víc rvát o přežití," uvedl. "Jsme v kritické situaci, ale to platí už asi dva, nebo tři měsíce, možná už od začátku sezony. A jestli si to někteří hráči, nebo lidé v klubu neuvědomují, tak v něm nemají co dělat. Vždyť nám jde o přežití," dodal.

Nejvíc to od něj schytal Necid. "Od takového hráče čekám mnohem, mnohem víc. Zabrat by také měli Nitrianský se Škodou, protože to jsou zkušení hráči, kteří by nás měli táhnout," prohlásil Pastoor. "Kdo bojuje? Černý, Gecov a Dostál. Snaží se i Hrubý se Zmrhalem, ale to jsou pořád mladící, kteří nemají zkušenosti. Právě jim by měli jít starší hráči příkladem a vést je," přidal.

Na náladě navíc Pastoorovi nepřidal ani incident, ke kterému došlo ještě před zápasem. Jeden z fanoušků Sparty totiž hozenou sklenicí rozbil klubovému autobusu okno. "Ano, je to pravda, ale nikomu se nic nestalo," uvedl.